Nezaposlenost 16,4 odsto

pixabay.com
- Autor onogost.me
- 22.04.2019. u 09:35
U Crnoj Gori je ove sedmice 37,85 hiljada nezaposlenih, 0,6 odsto manje nego prethodne, pokazuju podaci Zavoda za zapošljavanje (ZZZ).
Stopa nezaposlenosti je, prema izvještaju ZZZ, pala sa prošlosedmičnih 16,41 odsto na 16,32 odsto.
Najveća stopa, 32,7 odsto, zabilježena je u julu 2000, dok je najniža bila u avgustu 2009. godine, 10,1 odsto.
Zavod je od početka godine evidentirao 2,91 hiljadu novozaposlenih.
Od početka godine oglašeno je 9,32 hiljade slobodnih radnih mjesta.
Izvor: Mina biznis
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
U Crnoj Gori je, prema podacima Centralne banke Crne Gore (CBCG), na kraju oktobra u blokadi bilo 21,16 hiljada preduzeća i preduzetnika, 0,11 odsto više nego na kraju septembra.
- 0
- Biznis
- u
Na tender za izgradnju tunela i kanala kojim bi se spojilo Krupačko i Slano jezero, pristigle su dvije ponude - jedna je zajednička ponuda više kompanija, dok je druga samostalna.
- 0
- Biznis
- u
Na evidenciji Biroa rada Nikšić trenutno je oko dvije i po hiljade nezaposlenih, među kojima je najviše žena.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











