“Nova radna mjesta, veća šansa za zaposlenje osoba sa invaliditetom”: Zaposleno šest osoba

- Autor onogost.me
- 14.07.2018. u 06:37
Projektom "Nova radna mjesta, veća šansa za zaposlenje osoba sa invaliditetom”, nikšićko Društvo za proizvodnju, trgovinu i usluge "S.T.“ dobilo je grant Zavoda za zapošljavanje vrijedan 60.000 eura.
Cilj projekta je, kako kažu iz Društva, povećanje stručnih kvalifikacija, stvaranje uslova za zapošljavanje, otvaranje novih radnih mjesta i zapošljavanje osoba sa invaliditetom.
“Ciljna grupa našeg projekta su nezaposlene osobe sa invaliditetom, a glavne aktivnosti se odnose na povećanje stručnih kvalifikacija osoba sa invaliditetom, povećanje radnih kvalifikacija osoba sa invaliditetom, poboljšanje uslova zapošljavanja osoba sa invaliditetom, otvaranje novih radnih mjesta i podizanje nivoa svijesti društva o kapacitetima osoba sa invaliditetom“, objašnjavaju oni.
Duži niz godina kod njih u firmi je, kako navode, zaposlena osoba sa invaliditetom, koja izvanredno odrađuje svoj posao.
“Poučeni tim pozitivnim iskustvom, želimo da kao poslodavci omogućimo zaposlenje za još jedan broj osoba sa invaliditetom. Svjesni smo da većina poslodavaca ne želi da ponudi šansu osobama sa invaliditetom, što zbog sumnji da neće raditi posao valjano, što zbog straha da će osobi biti potrebna posebna prostorija, ili oprema. Kao poslodavci potrudićemo se da ojačamo svijest društva u pogledu razbijanja tabua o opremanju i prilagođavanju radnog mjesta“, kažu oni.
U saradnji sa Zavodom za zapošljavanje Crne Gore i područnom jedinicom Biroa rada Nikšić, izabrali su osobe sa invaliditetom, učesnike projekta.
“Uključili smo šest osoba sa invaliditetom, otvorili nova radna mjesta za četiri osobe koje će biti zaposlene na period od sedam mjeseci tokom trajanja projekta, i omogućili zaposlenje za najmanje dvije osobe sa invaliditetom na period najmanje od šest mjeseci nakon završetka projekta. Kao što smo prethodno naveli, cilj nam je da omogućimo zaposlenje osoba sa invaliditetom dugoročno, a ne samo tokom trajanja projekta“, kažu iz Društva.
Svih šest učesnika prolaze program obuke koji se sastoji iz dva dijela. Prvi se odnosi na osnove poznavanja rada na računaru, koje treba znati prilikom izrade priprema za štampu, i za osnove marketinga.
Drugi dio obuke se odnosi na unutrašnje i spoljno obilježavanje prostorija i objekata (pločice za vrata, kancelarije, spratne table, izrada graviranih pločica), izradu i pripremu inventarskih brojeva, lasersko rezanje i graviranje; pripremu i izradu pečata, žigova, klišea, dizajn i izradu štampanog materijala, Izradu i sklapanje sportskih trofeja, medalja, pehara, plaketa i pripremu, dizajn i izradu reklamne galanterije.
Vrijeme trajanja obuke je četiri mjeseca, dva puta nedeljno u trajanju od 1h i 30 min.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
- 0
- Biznis
- u
- 0
- Biznis
- u
- 0


