Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Počinje javna rasprava o gasfikaciji

gas1
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 16.01.2017. u 12:33

Javna rasprava o Master planu gasifikacije Crne Gore, sa Izvještajem o strateškoj procjeni uticaja na životnu sredinu, počinje danas i trajaće do 16. februara.

“Centralni okrugli sto u okviru javne rasprave biće održan na Cetinju 6. februara sa početkom u 13 sati, u zgradi Prijestonice. Cilj javne rasprave je da se svi zainteresovani subjekti upoznaju sa trenutnim nacrtom Master plana gasifikacije Crne Gore, koji je odobren u sklopu desetog poziva Investicionog okvira za Zapadni Balkan (WBIF). Podsjećamo, WBIF je Crnoj Gori odobrio grant za izradu Master Plana gasifikacije u iznosu od 550.000 eura”, saopšteno je iz Ministarstva ekonomije.

Master plan gasifikacije predstavlja presjek stanja kada je u pitanju tržište gasa u Crnoj Gori, kao i institucionalne mjere koje je potrebno sprovesti na nivou ministarstva i regulatora zaduženih za ovu oblast.

“Takođe, na osnovu člana 9 Zakona o strateškoj procjeni uticaja na životnu sredinu, Ministarstvo ekonomije je donijelo Rješenje o izradi strateške procjene uticaja na životnu sredinu za studiju Master plan gasifikacije Crne Gore, a na osnovu kojeg je pripremljen nacrt izvještaja. Nacrt dokumentacije se može preuzeti na zvaničnoj internet stranici Ministarstva ekonomije: http://www.mek.gov.me”, navodi se u saopštenju.

 

Izvor: rtcg.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) nastavlja da pruža podršku svim domaćinstvima koja snabdijeva električnom energijom, kazali su iz ove kompanije.
Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)