Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Poreski dug na 60 rata

taxi
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 02.02.2017. u 17:29

Crnogorski taksi prevoznici duguju Poreskoj upravi 30 miliona eura za neplaćene poreze, a dugovanja će moći da izmire u čak 60 rata.

Izmirenje duga u ratama omogućeno je nakon dogovora koji je postignut između Poreske uprave, Sekretarijata za komunalne poslove i saobraćaj glavnog grada i taksista, a mogućnost da se na taj način izmiri dug predviđena je Zakonom o reprogramu poreskog duga.

Od ukupnog poreskog duga podgorički taksisti duguju 10,37 miliona, od nega je 5,3 miliona eura osnovni dug, dok 5,8 miliona eura otpada na kamate, piše Dan.

Kako bi se uspostavio red u taksi prevozu, Sekretarijat za komunalne poslove i saobraćaj glavnog grada izdavaće licence za obavljanje taksi prevoza, a pravo na njih imaće samo lica koja uredno izmiruju reprogramirane i tekuće poreske obaveze.

Kako bi se kontrolisalo ko redovno izmiruje obaveze prema državi i ko ima licencu za obavljanje taksi prevoza, Sekretarijat za komunalne poslove i saobraćaj došao je na ideju da uvede naljepnice koje će morati da posjeduju sva taksi vozila. Smatraće se da svi koji ne budu imali te naljepnice nemaju licencu za obavljanje taksi prevoza i biće isključeni iz saobraćaja.

Takođe, Komunalna policija će imati pravo da ih kazni za obavljanje nelegalnog taksi prevoza.

 

rtcg.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ni nakon dva zahtjeva švajcarska kompanija “8B Capital”, koja je u zakup uzela pogone nikšićke Željezare, Čeličanu i Kovačnicu, nije ispunila ugovorne obaveze za 2024. godina i platila zakup koji na mjesečnom nivou iznosi 31.000 eura.
Šanse da zakon o stalnom sezoncu, koji je još na javnoj raspravi, zaživi ove godine, su minimalne, ocjenjuje za naš Radio predsjednik Crnogorskog turističkog udruženja Žarko Radulović. Sa tim aktom se uveliko kasni, kaže Radulović, ali poručuje d nam uskoro neće ni trebati takva kategorija zaposlenih.