Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Razgovor radnika Željezare s Ibrahimovićem bez konkretnih rješenja

onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 12.09.2022. u 16:19
U zgradi Vlade održan je sastanak predstavnika radnika Željezare sa potpredsjednikom Vlade u tehničkom mandatu i ministrom kapitalnih investicija Ervinom Ibrahimovićem, koji je okončan bez konkretnih rješenja, ali sa obećanjem da bi to trebalo da bude riješeno kako im je obećano.

Radnici su već poslije sto dana čekanja nestrpljivi i najavljuju da će se sjutra u 9 sati okupiti ispred zgrade Vlade, čekajući kraj sjednice ne bi li se ponovo susreli s premijerom u tehničkom mandatu Dritanom Abazovićem, prenosi Pobjeda.

Oni su mu se do sada u više navrata obraćali tražeći da dozvoli Elektroprivredi Crne Gore da na berzi proda deset odsto sopstvenih akcija, nakon što su propala dva javna poziva za prodaju.

Ispred Sindikata Željezare, Ivan Vujović kazao je da su se čuli sa premijerom.

“On kaže da što se tiče njega da nema nikakvog problema što se tiče akcija, a pogotovo preuzimanja fabrike. Najveći problem predstavlja papir iz Ministarstva kapitalnih investicija i nadamo se da će sjutra na Vladi napokon taj famozni papir i doći i da će Vlada jednoglasno glasati za izlazak akcija na berzi”, kazao je Vujović.

Ponovio je da radnici vjeruju Vladi i premijeru Dritanu Abazoviću.  Zato se nadaju da će već od sjutra početi priča o načinu preuzimanja fabrike od strane EPCG i države.

Izvor: Pobjeda/Onogošt.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Švajcarska kompanija „8B Capital“, koja je potpisala ugovor o zakupu dva pogona EPCG Željezare Čeličanu i Kovačnicu sa Elektroprivredom (EPCG) prije godinu, ni juče nije uplatila nikakva sredstva ovoj kompaniji, saznaje nezvanično Pobjeda. Pobjeda juče nije dobila zvanične odgovore EPCG na upite o tome da li je bilo uplate švajcarske kompanije.