Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Šahmanović: Radnici Rudnika boksita da razmotre opciju da prekinu proteste

Ministarstvo rudarstva, nafte i gasa
  • Autor onogost.me
  • 01.08.2024. u 21:47
Situacija sa potraživanjima i ostvarivanjem prava bivših zaposlenih u AD Rudniku boksita Nikšić nije jednostavna i problemi se nijesu riješili već više od decenije, međutim i resorno ministarstvo i Vlada Crne Gore će u saradnji i kroz pregovore sa predstavnicim bivših zaposlenih i stečajnim upravnikom nastaviti da traži optimalan model koji će omogućiti radnicima da riješe dugogodišnji problem.

Iz Ministarstva rudarstva, nafte i gasa je saopšteno da je to zaključak današnjeg sastanka čelnika tog resora Admira Šahmanovića sa predstavnicima bivših zaposlenih.

“Predstavnici bivših zaposlenih su upoznali ministra Šahmanovića sa tokom događaja i trenutnom situacijom, sa raznim pravnim izazovima i problemima na koje su nailazili tokom pokušaja da ostvare svoja prava. Sastanku je takođe prisustvovao i stečajni upravnik koji je predstavio hodogram aktivnosti koje, u skladu sa zakonom, treba sprovesti u narednom periodu”, ističe se u saopštenju.

Iz Ministarstva rudarstva, nafte i gasa su kazali da kako bi u realnim okvirima rješavali ovu situaciju, Šahmanović je predložio predstavnicima bivših zaposlenih “da svi budemo racionalni i razumni, da radnici razmotre opciju da prekinu proteste, kako bi se dalo prostora i vremena da stečajni upravnik sprovede zakonom propisane procedure”.

“Imajući u vidu težinu i složenost problema sa kojima su suočeni bivši radnici dogovoreno je takođe da se ministar Šahmanović sjutra sastane i razgovara sa bivšim zaposlenima rudnika Boksita na platou Seoce”, zaključuje se u saopštenju.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Poreski inspektori su za prva četiri mjeseca realizovali 622 provjere regularnosti poslovanja poreskih obveznika, utvrdili nepravilnosti kod njih 92 i izrekli 494,8 hiljada eura kazni po tom osnovu, saopšteno je iz Poreske uprave (PU).
    Iz Uprave za igre na sreću saopštili su da su ukupni prihodi od igara na sreću i nagradnih igara u prva četiri mjeseca ove godine 12.065.049,39 eura, što predstavlja rast od 30,72 odsto u poređenju sa istim periodom prošle godine. U tom periodu zabilježen je, ističu, porast prihoda od kazinskih igara za 69,59 odsto, čiji je iznos 1.528.553,59 eura.