Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Tehnopolis: Predstavljeni primjeri dobre prakse društvenog preduzetništva

Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 24.04.2017. u 16:46

Prezentacija primjera dobre prakse u društvenom preduzetništvu, u cilju informisanja o mogućnostima koje ovaj koncept nudi za kreiranje novih radnih mjesta i ukupni društveno ekonomski razvoj, održana je danas u Tehnopolisu.

„Pored informisanja, cilj prezentacije je bio da se kroz praktične primjere učesnici motivišu da saznaju više o ovom vidu preduzetništva, koji, pored mogućnosti zapošljavanja, doprinosi i rješavanju određenih društvenih problema. Učesnici prezentacije su bili predstavnici organizacija civilnog društva, nezaposlena lica, predstavnici lokalne uprave kao i lica koja su zainteresovana za započinjanje sopstvenih društveno-preduzetničkih aktivnosti“, navodi se u saopštenju FORS Montenegra.

Primjere dobre prakse kada su u pitanju društvena preduzeća iz Evropske unije je predstavila Sonja Vuković iz Udruženja Slap iz Hrvatske koja ima dugogodišnje iskustvo u ovoj oblasti.

Prezentacija je organizovana u okviru projekta SEEM – Social Economy for Employment in Montenegro (Socijalna ekonomija za zapošljavanje u Crnoj Gori), koji realizuje FORS Montenegro – Fondacija za razvoj sjevera Crne Gore, u partnerstvu sa Udruženjem Slap. Projekat je finansiran u sklopu Grant šeme „Mladi, žene i dugoročno nezaposleni na tržištu rada“, koja je dio EU projekta „Aktivne mjere tržišta rada za zapošljivost“ Ministarstva rada i socijalnog staranja.

„Projekat SEEM ima za cilj da doprinese zapošljavanju mladih, žena i dugoročno nezaposlenih lica kroz jačanje njihovih kapaciteta i promovisanje društvenog preduzetništva kao sredstva samozapošljavanja. Glavne projektne aktivnosti obuhvataju treninge na teme Društveno preduzetništvo, Pisanje poslovnih planova i Marketing, takmičenje u pisanju poslovnih planova, studijsku posjetu uspješnim društvenim preduzećima u Hrvatskoj, publikacije (priručnik i brošure), konferenciju o razvoju društvenog preduzetništva, okrugle stolove sa predstavnicima državne i lokalne uprave, treninge za pisanje i implementaciju projekata i informativnu kampanju“, dodaju oni.

Ciljne grupe projekta su nezaposleni mladi, žene i dugoročno nezaposleni iz sjevernog regiona Crne Gore.

Za više informacija o projektu možete kontaktirati Tamaru Todorović, FORS Montenegro, tel: 069 121 402.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) nastavlja da pruža podršku svim domaćinstvima koja snabdijeva električnom energijom, kazali su iz ove kompanije.
Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)