Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Tri godine čekali: Počela isplata duga bivšim kooperantima Nike

nika_slika038
SCREENSHOT RTV NK
  • Autor onogost.me
  • 08.10.2016. u 11:07

Bivši kooperanti Nike sastali su se jutros u zgradi nikšićke opštine sa ministrom poljoprivrede i ruralnog razvoja i predsjednikom nikšićke opštine, Petrom Ivanovićem i Veselinom Grbovićem, koji su ih obavijestili da je uplaćen novac za potraživanja, umanjen, shodno dogovru, za 15 odsto.

Ivanović je okupljenim farmerima poručio da u budućnosti dobro razmisle sa kim će raditi.

„ Vi znate da pripadate trećem isplatnom redu i naše Ministarstvo je uradilo sve što je moglo da na vrijeme dobijete novac  po osnovu duga  koji nije napravla država prema vama, nego neodgovrni vlasnik.  Ako nijeste zadovoljni zbog umanjenja, vi možete tužiti vlasnika i potraživati svoja prava, kao što ću i ja isto nakon ovog dana potraživati prava u ime Vlade, jer se mora stati javašluku na kraj“, poručio je Ivanović dadajući da je država uplatila dugovanja za svih 353 kooperanta.

Dejan Mijatović zahvalio se ispred farmera svima koji su pomogli u rješavanju problema, a prije svega prvom čovjeku opštine Nikšić, Veselinu Grboviću, koji je, kako je kazao, uvijek bio otvoren za razgovor i spreman da pomogne da se problem riješi.  

„Neko je više zadovoljan, neko manje, zbog tog umanjenja od 15 odsto.  Meni se duguje oko 10.000 eura, ali vjerujem da će se nekad riješiti i tih 15 odsto na neki način. Poslije tri godine čekanja, opet sam zadovoljan“, kazao je Mijatović.

Nakon sastanka sa farmerima u opštini, Ivanović je posjetio Mljekaru Nika gdje je razgovarao sa novim vlasnikom, Tadijom Šljukićem.

Šljukić je govorio o dinamici radova i pripremama za skoro otvaranje fabrike.

„ Mi smo sa građevinskim radovima pri kraju, u pitanju su dani. Onda krećemo sa montažom tehnološkog dijela. Oprema je većinom spremna i planirmao otvaranje najkasnije do kraja godine, ako sve bude po planu, u šta vjerujemo. Počećemo od nule, tako da ćemo da biramo sa kim ćemo da poslujemo“, poručio je Šljukić.

Ivanović je izrazio zadovoljstvo što se realizuje sve što je dogovreno.

„  Zadovoljan sam sam dinamikom radova.  Mi smo razgovarali više puta oko finansijske pomoći i uvijek naglašavam da vrijendi ljudi poput Vas treba da dobiju pomoć države“, kazao je Ivanović obraćajući se Šljukiću.

Bivši kooperanti Mljekare Nika okupili su se u petak ispred kapije firme i najavili da će do utorka čekati na isplatu potraživanja od ukupno 220.000 eura. Riječ je o oko 350 kooperanata kojima se u prosjeku duguje od 2.000 do 30.000 eura za isporučeno mlijeko. Oni su pristali da im isplata bude umanjena 15 odsto, jer im je objašnjeno da od prodaje imovine kroz stečaj nema dovoljno novca.

Stečaj u Mljekari, u vlasništvu biznismena Aleksandra Božovića, uveden je u martu prošle godine, a u avgustu je proglašen bankrot. 

U aprilu je Ministarstvo poljoprivrede uplatilo nešto preko 188.000 eura za isplatu zarada bivšim radnicima Nike, dok zarade nijesu isplaćene šestorici radnika Nike pro, čiji vlasnik je takođe bio Božović i kojima se na ime neisplaćenih plata duguje oko 12.000 eura.

Božović je Mljekaru kupio iz ranijeg stečaja 2005. godine, a sredstva za kupovinu od 600.000 eura obezbijedio je iz kredita.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Cijene proizvoda i usluga lične potrošnje, mjerene indeksom potrošačkih cijena, u oktobru su, u odnosu na isti prošlogodišnji period, u prosjeku bile više 1,2 odsto, pokazuju podaci Monstata.
Kako bi se poboljšala efikasnost i konkurentnost tržišta javnih nabavki, u junu 2024. godine usvojen je Pravilnik o načinu sprovođenja jednostavnih nabavki, kojim je utvrđen maksimalan godišnji iznos direktnih nabavki od 100.000 eura. Ove izmjene imaju za cilj smanjenje udjela ove vrste nabavki u ukupnoj vrijednosti javnih nabavki na 2 odsto do kraja 2026. godine, piše u dokumentu Ministarstva finansija