Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Vučinić: Od dolaska nove vlasti u nikšićkoj Željezari najgore stanje u istoriji fabrike

1
Skupština Crne Gore
  • Autor onogost.me
  • 27.06.2021. u 07:55

Posljednjih dana se priča o dva diplomatsko-konzularna predstavništva Crne Gore u Turskoj, kakva je misija tih predstavništava ako to nije zaštita interesa Crne Gore i njenih građana. Pozivam Vladu Crne Gore, njenog premijera i ministre da iskoriste sve mogućnosti i uključe se u rješavanje problema Željezare, 260 radnika i još izvjestan broj ljudi i malih preduzeća čija je sudbina vezana za sudbinu Željezare, kazao je predsjednik Radničke partije (RP) Maksim Vučinić.

Smatra kako se “spržena zemlja koju je ostavila DPS vladavina najbolje može uočiti u halama fabrika nekadašnjih giganata i generatora razvoje Crne Gore”.

“Mnogo puta sam iznosio u javnost situaciju u nikšićkoj željezari, uslove rada i nepravdu koja je pogodila njene radnike. Osim zahvalnosti zaposlenih, nikad nijesam dobio povratna reagovanja od menadžmenta fabrike ili odgovornih u bivšoj vlasti”, rekao je Vučinić.

Ocjenjuje da od dolaska nove vlasti situacija u Željezari ne samo da se nije poboljšala, nego je, kaže, čak došla do najgoreg stanja u istoriji fabrike. 

“Ko je odgovoran za to? Fabrika je prodata 2012. godine Toščeliku, firmi koja je predstavljena kao čudo sa istoka koje će biti uvod u plodonosnu saradnju između Crne Gore i Turske. Danas Željezara stoji u zakočenom režimu i njenji radnici sa brigom i neizvješnošću čekaju da im se kaže sudbina fabrike. Odgovornost je prije svega na bišoj vlasti, odnosno tadašnjem premijeru Igoru Lukšiću i njegovim ministrima koji su učestvovali u prodaji Željezare i odbili druge zainteresovane savjetujući ih da uopšte ne učestvuju na tenderu”, smatra Vučinić.

Dodaje i da Željezaru ne možemo posmatrati onakvu kakva je sad, sa 260 radnika (što je istorijski minimum) već je moramo posmatrati kakva jeste realno, a to je zamajac crnogorske industrije.

“Gigant koji je hranio 7.000 nikšićkih familija, ne zaslužujue da ga se odreknemo. Ne zbog njega već zbog nas i naše budućnosti u Nikšiću i Crnoj Gori”, saopštio je Vučinić.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci