Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Za 11 mjeseci prenijeto skoro 9.500 brojeva

mobilni_telefoni
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 09.01.2021. u 14:25

Uslugu prenosivosti broja je u prvih 11 mjeseci prošle godine iskoristilo 9,5 hiljada pretplatnika, većinom u mobilnoj telefoniji, saopšteno je iz Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP). 

Iz EKIP-a su agenciji Mina-business kazali da je u fiksnoj mreži, u periodu od januara do kraja novembra, prenijeto 1,26 hiljada brojeva, a u mobilnoj 8,24 hiljade.

“U fiksnoj telefoniji najviše brojeva je prenijeto u mrežu operatora M:tel 857 brojeva, potom u Telemach 271, u Crnogorski Telekom 133, a u fiksnu mrežu Telenora tri broja”, rekli su iz EKIP-a.

Oni su dodali da je najviše korisnika prenijelo brojeve iz fiksne mreže Telekoma 1,01 hiljada, iz Telemacha 135, a iz fiksne mreže M:tela 119 brojeva.

Iz EKIP-a su naveli da je kod prenosa brojeva između mobilnih mreža za 11 mjeseci prošle godine najviše prenijeto u mrežu M:tela 4,31 hiljada, zatim u Telekom 2,3 hiljade, dok je u mobilnu mrežu Telenora prenijeto 1,63 hiljade brojeva.

“Najviše korisnika je prešlo iz mobilne mreže Telenora 3,83 hiljade, potom iz Telekoma 3,39 hiljada, a najmanje iz mobilne mreže M:tela hiljadu brojeva“, rekli su iz EKIP-a.

Iz EKIP-a su podsjetili da je od 1. decembra 2011. godine, od kada se pruža usluga prenosivosti telefonskih brojeva, do 30. novembra prošle godine ukupno prenijeto 61,47 hiljada brojeva.

Od toga je 14,74 hiljade brojeva prenijeto u fiksnim, a 46,73 hiljade u mobilnim mrežama.

„Najviše brojeva je prenijeto u fiksnu mrežu M:tela 8,79 hiljada, u Telemach 3,82 hiljade, u Telenor 1,89 hiljada, a u mrežu Telekoma 236 brojeva“, precizirali su iz EKIP-a.

Najviše je brojeva prenijeto iz fiksne mreže Telekoma 14,29 hiljada, iz Telemacha 220, iz M:tela 212, a iz Telenora 13 brojeva.

U mobilnim mrežama, od 46,73 hiljade prenijetih brojeva, najviše je prenijeto u M:tel 21,48 hiljada, u Telekom 16,03 hiljade, dok je u mrežu Telenora ukupno prenijeto 9,22 hiljade brojeva.

„Najviše korisnika je otišlo iz Telenora 22,94 hiljade, potom iz Telekoma 16,09 hiljada, a najmanje iz mobilne mreže M:tela 7,7 hiljada korisnika“, saopštili su iz EKIP-a.

Prenosivost broja je usluga koja omogućava svakom pretplatniku da zadrži telefonski broj pri promjeni operatora.

Broj se može prenositi iz fiksne u fiksnu mrežu, odnosno iz mobilne u mobilnu mrežu.

Ukupno vrijeme za prenos broja je tri radna dana. Pretplatnik koji želi da prenese telefonski broj podnosi zahtjev za prenos broja kod operatora primaoca broja i to se smatra zahtjevom za raskid ugovora sa operatorom davaocem broja.

Pretplatnik može ponovo da prenese svoj broj nakon tri mjeseca od zadnjeg prenosa. Ukoliko zahtjev za prenos broja bude odbijen, pretplatnik može da podnese prigovor EKIP-u.

Izvor: Mina biznis

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Bruto riješene štete na kraju 2024. godine iznosile su 60 miliona eura, što predstavlja rast od 20,6 odsto u odnosu na 2023. godinu, kada su iznosile 49,8 miliona eura, pokazuju podaci Agencije za nadzor osiguranja (ANO)
Isplata junskih penzija počeće danas, saopšteno je iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO).
Švajcarska kompanija „8B Capital“, koja je potpisala ugovor o zakupu dva pogona EPCG Željezare Čeličanu i Kovačnicu sa Elektroprivredom (EPCG) prije godinu, ni juče nije uplatila nikakva sredstva ovoj kompaniji, saznaje nezvanično Pobjeda. Pobjeda juče nije dobila zvanične odgovore EPCG na upite o tome da li je bilo uplate švajcarske kompanije.