Za projekte NVO 852.273 eura

- Autor onogost.me
- 21.12.2018. u 20:59
Ministarstvo javne uprave podržalo je 50 projekata koje sprovode nevladine organizacije s 852.273 eura, a na kokurs za novčanu pomoć se prijavila 71 NVO
Danas je zvanično potpisan ugovor o kofinansiranju projekata/programa nevladinih organizacija podržanih iz fondova Evropske unije.
„Vlada Crne Gore prepoznaje NVO kao važne partnere u realizaciji izazovnih reformi na putu u EU. U dijalogu sa predstavnicima nevladinog sektora, prošle godine smo izmijenili i dopunili Zakon o nevladinim organizacijama, kojim smo definisali nov način finansiranja nevladinih organizacija iz budžeta Crne Gore, a što je posebno značajno time smo stvorili pravni osnov za realizaciju kofinansiranja projekata NVO“, kazala je ministarka javne uprave Suzana Pribilović.
Ona je saopštila da je ovo novina za naš sistem, ali i stepenica više na putu učvršćivanja partnerskog odnosa između državnog i civilnog sektora.
„Realizacijom konkursa nevladine organizacije dobijaju značajnu budžetsku podršku u realizaciji projekata finansiranih iz fondova EU i pokrivanju obaveznog doprinosa na tim projektima, što je za mnoge NVO do sad bio veliki izazov“, istakla je Pribilović.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
- 0
- Biznis
- u
- 0
- Biznis
- u
- 0

