Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Zaduženje očekivano, pitanje samo pod kojim uslovima

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 29.11.2023. u 08:19
Za ekonomske analitičare Olega Filipovića i Mirzu Muleškovića potpuno je očekivana odluka vlade da se do kraja godine država zaduži od 150 do 200 miliona eura. Pitanje je, kažu kako, pod kojim uslovima ćemo se zadužiti i kako ćemo pregurati narednu godinu.

„Ništa neobično, pretpostavk je i ranije bila da će to biti prva odluka vlade“, kazao je Filipović.

Kako pojašnjava Filipović plan Vlade je da dio novca potroši ove godine, a da 100 miliona prebaci u rezervu za narednu godinu.

„Za nekih dvije sedmice vidjećemo i budžet za narednu godinu čim vidimo pozicije budžete vidjećemo i šta nas čeka naredne godine“, kazao Filipović.

Još u junu smo znali da ćemo morati da se zadužimo do kraja godine, kaže Mulešković i dodaje da je samo bilo pitanje koliko nam novca nedostaje.

„Ono što je bitno da vidimo pod kojim uslovima ćemo se zadužiti“, kaže Mulešković i dodaje da ga brine kako ćemo da preguramo narednu godinu.

„Neke informacije su stranci odlaze iz Crne Gore i da gase svoje kompanije, što će uticati na potrošnju i prihode“, kazao je Mulešković.

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) je raspisala novi tender za inoviranje glavnog projekta i izgradnju 2,3 kilometra tunela i kanala kojima bi se spojilo Krupačko i Slano jezero u Nikšiću. Projekat je vrijedan 12 miliona eura, a kompanija koja bude izabrana za posao, imaće dvije godine da završi radove.
    Oko 95 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, iznos je subvencionirane naknade koji je za oko deceniju, odnosno do avgusta prošle godine plaćen privatnim firmama koje uglavnom gazduju malim hidroelektranama (mHE) i vjetroelektranama (VE), saopšteno je iz Akcije za socijalnu pravdu.