Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

A2A: Začuđeni smo zbog hapšenja Bjanka

a2a1
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 16.04.2016. u 12:13

Kompanija A2A je začuđena i žali zbog određivanja pritvora bivšem finansijskom direktoru EPCG Flaviju Bjanku.

“Nadamo se brzom zaključivanju ovog događaja. Kompanija A2A nudi punu saradnju pravosudnim organima Crne Gore”, navodi se u saopštenju kompanije.

Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva juče je uhapšen bivši finansijski direktor Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) Flavio Bjanko, kojem je nakon saslušanja određen pritvor od 72 sata.

Bjanko je uhapšen nekoliko dana nakon što je Specijalno državno tužilaštvo pokrenulo izviđaj o konsultantskim ugovorima između EPCG i italijanske kompanije A2A. Pored Bjanka, izviđajem su obuhvaćeni i bivši izvršni direktor Elektroprivrede Enriko Malerba i nekadašnji finansijski direktor Masimo Sali.

Oni su na dužnost u EPCG stupili početkom marta 2010. godine, u skladu sa ugovorom o menadžmentu koji su potpisali Vlada i A2A o dokapitalizaciji i djelimičnoj privatizaciji Elektroprivrede Crne Gore.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Potpredsjednik Opštine Nikšić Zoran Tomić i dekanka Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Svetlana Perović potpisali su memorandum o saradnji, kojim se predviđaju zajedničke aktivnosti radi realizacije programa i projekata u procesu razvoja i unapređenja prostornih vrijednosti, naročito u oblasti zaštite i promocije prirodnog i građevinskog nasljeđa, kao i saradnja na zajedničkim projektima u realizaciji studentske prakse, saopšteno je iz Opštine.
Uhapšena je bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić, saznaje Portal RTCG.
Nikšićka policija podnijela je krivičnu prijavu protiv bivšeg izvršnog direktora Velizara Vojinovića i bivših članova Odbora direktora privrednog društva „Vodovod i kanalizacija“ d.o.o. Nikšić Gorana Simovića, Borislava Čolovića, Tanje Ognjenović, Velimira Bogdanovića, zbog sumnje da su izvršili krivična djela zloupotreba položaja u privrednom poslovanju. Oni su osumnjičeni da su oštetili lokalni budžet za oko 94.000 eura, saopšteno je iz Uprave policije.
-->