Danas okupljanje medicinskog osoblja ispred OB Nikšić

- Autor onogost.me
- 27.09.2023. u 11:34
Podsjetimo, juče je organizovan protest zbog smrti bebe koja je preminula u toj ustanovi.
Novo okupljanje zakazano je za danas, u 18 časova.
Majka preminule djevojčice, Darija Blagojević Delibašić kazala da je jedan od zahtjeva okupljenih smjena direktorice Dušanke Milatović Perović.
“Naš zahtjev je da direktorica podnese ostavku, zatim da dobijem papire, nemam nijedan nalaz za moju Iskru. Samo otpusnu listu iz mrtvačnice. Treći zahtjev je da saznam zašto je cijela delegacija Ministarstva zdravlja dolazila ovdje u bolnicu”, navela je ona dodajući da su zahtjevi i da se sazna ko je te večeri bio u smjeni kad je beba preminula, imenom i prezimenom, otkad rade, kako su došli do diploma.
“Da se stane ovome na put jer ovo se ne dešava prvi put“, kazala je ona.
Milatović Perović kazala je da na protestu ima onih koji su došli u neke druge svrhe, da profitiraju na tuđoj nesreći.
Ona je istakla da ukoliko obdukcija pokaže da je u pitanju greška medicinskog osoblja, uslijediće sankcije.
“Ukoliko smrt bebe bude uzrokovana našim ljudskim faktorom, onda ću o tome (ostavci) razmišljati”, odgovorila je Milatović Perović na pitanje da li će podnijeti ostavku.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
1
Medicinska sestra/tehnicar mora da zavrsi 4 godine srednje skole. Da uci anatomiju,da svake godine ima ferijalnu praksu i za te 4 god obidje svako odjeljenje po dva puta. Citavi dan se provodi u skoli i na praksi.Zavrsava srednju i odradjuje pripravnicki pola god. Kakav volonterski?Medicinska skola ne moze da se polaze vanredno zbog prakse. Znaci ko je polaze vanredno niko ne bi smio da radi. Volonerski ? Znaci sa ulice volonterski i medicinski radnik!!