Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Dječji savez Nikšića uručio nagrade proznog konkursa “Priroda govori – da li je čujemo?”

Dječji savez Nikšića
  • Autor onogost.me
  • 01.03.2026. u 08:38
Dječji savez Nikšića dodijelio je nagrade za najljepše prozne radove na konkursu "Priroda govori - da li je čujemo?".

Ovaj događaj organizovan je u saradnji sa Sekretarijatom za zaštitu životne sredine, a uz podršku Narodne biblioteke “Njegoš”, koja je ustupila salu za proglašenje, naglasili su iz Dječjeg saveza Nikšića.

”Podijelili smo oko 40 knjiga i lijepe nagrade – slušalice – nagrađenim učenicima, pohvaljenima i onima sa posebnim nagradama, kao i devet mentora”, saopštila je prof. Ratka Radunović iz Dječjeg saveza koja je i vodila program.

Prvo mjesto u konkurenciji osnovnih škola  osvojio je Dušan Sandić iz Osnovne škole “Braca Labudović” pod mentorstvom Verice Ostojić.

Drugo mjesto podijelile su  Ana Vučković OŠ “Pavle Kovačević”, čije mentorka je Milojka Jauković, i Una Jašovic iz škole “Milija Nikčević” sa mnetorkom Verom Đurđić.

Treće mjesto dijele Helena Popović iz Osnovne škole “Olga Golović” (mentor Vera Mićunović) i Anja Zorić iz Osnovne škole “Mileva Lajovic Lalatović”, a njena mentorka je Svetlana Drašković.

Kada su u pitanju srednje škole, prvo mjesto osvojila je Anja Odalović iz Ekonomsko-ugostiteljske škole, čija mentorka je Olivera Lučić. Drugo mjesto pripalo je Kseniji Sarić iz Gimnazije “Stojan Cerovic”, a njen mentor je Darko Terić. Treće mjesto dijele Andrej Tadic iz Gimnazije (mentor Sonja Danilović).

”Posebne nagrade u konkurenciji srednjih škola za pismenost dobili su učenica Gimnazije Andrea Milović , a za stil Anastasija Mićović,. Njihov mentor je bio profesor Darko Terić.  Zatim,
Anja Miljanić iz Gimnazije dobila je nagradu za originalnost, a njena mentorka je Ana Samardžić, dok je učenica Ekonomsko-ugostiteljska škole Teodora Domazezović dobila nagradu za maštovitost, Nina Mijanović za maštovitost i naučno-filozofski pristup, Tijana Popović za emocionalni doživljaj, Nikolina Čolaković za naučni pristup. Mentor sve četiri učenice je profesorica Olivera Lučić. Ema Janjušević  i Mia Kostic t iz Gimnazije dobile su nagradu za kreativnost, a mentorka je Vesna Josipović”, naveli su iz Dečjeg saveza.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Usljed ratnog stanja na području Bliskog istoka, Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore poziva crnogorske državljane na maksimalan oprez, smireno i odgovorno postupanje, kao i striktno poštovanje uputstava nadležnih organa država u kojima borave.
    -->