Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

DMEN organizuje trening o održivom gazdovanju šumama

logodmen2_0
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 29.05.2021. u 13:41

Društvo mladih ekologa Nikšić će u četvrtak, 3. juna organizovati jednodnevni trening za predstavnike nevladinih organizacija na temu „Održivo gazdovanje šumama i mapiranje adekvatnog odgovora na ilegalne aktivnosti, prvenstveno sječu šuma i šumske požare“.

Cilj treninga je, kako navode, povećanje nivoa informisanosti, znanja i vještina predstavnika nevladinih organizacija o višestrukim funkcijama šuma, ističući značaj ekologije šuma i usluga šumskih ekosistema.

“Učesnici će biti u prilici da se informišu o trenutnoj šumarskoj politici u Crnoj Gori i najboljim praksama u EU i zemljama kandidatima kao i da dobiju odgovore o metodama sprečavanja ilegalnih aktivnosti u sektoru šumarstva. Za trening se prvenstveno mogu prijaviti nevladine organizacije iz Berana, Pljevalja i Nikšića, gdje se realizuje projekat ali su pozvane i nevladine organizacije iz drugih gradova u zavisnosti od broja
raspoloživih mjesta. Mjesto održavanja je Nikšić. Putne troškove obezbjeđuje organizator. Agendu i druge detalje vezane za tok treninga ćemo naknadno dostaviti prijavljenim organizacijama”, objašnjavaju iz DMEN-a.

Mole zainteresovane da prijave šalju na e-mail adresu [email protected], najkasnije do 2. juna 2021. godine do 12h.

Trening se organizuje u okviru projekta „Održivo upravljanje šumama za sve“ koji Društvo mladih ekologa Nikšić partnerski sprovodi sa Nevladinom organizacijom „Župa u srcu“ a finansijski je podržan od Evropske unije preko javnog poziva „Povećanje svijesti o ekološkim i klimatskim politikama“ koji je raspisala Uprava javnih radova.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Policijski sužbenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić su prethodna dva dana, zajedno sa službenicima inspekcije za igre na sreću Ministarstva finansija, izvršili kontrolu 13 ugostiteljskih objekata na teritoriji opštine Nikšić za koje postoji indicija da se u njima nelegalno priređuju igre na sreću i privremeno oduzeli devet terminala za igre na sreću iz šest objekata, određeni iznos novca i listiće za priređivanje igara na sreću.
-->