Ilija i Nina krenuli za Tursku

- Autor onogost.me
- 30.09.2018. u 13:05
Nakon što su obavljene potrebne analize i potvrđena kompatibilnost, naši sugrađani Ilija Bulajić i Konstantina Nina Maraš danas su krenuli za Tursku. Tamo će, na klinici Acibadem, Nina narednih dana donirati bubreg 32-godišnjem Iliji.
„Dragi prijatelji, hvala vam svima. U zdravlju i s najljepšim vjestima nadamo se da se čujemo i gledamo naredni put. Puna srca i sa zadovoljstvom krećemo kroz ovo putovanje ja i Ilija“, kazala je Nina pred put.
Ona je i ranije istakla da je sigurna da će sve proteći u najboljem redu i da je osjećaj zbog toga što će pomoći Iliji i dati mu „novi život“ fantastičan, dok je Ilija kazao da je u svoj ovoj priči shvatio da postoje ljudi koji imaju srce, što se pokazalo kroz brojne akcije koje su rađene širom Crne Gore i donacije.
Podsjetimo, Ilija je krajem prošle godine, nakon rutinskog odlaska kod očnog ljekara, koji ga je potom uputio kod interniste, nakon serije nalaza, saznao od čega boluje, te da mu je neophodna transplantacija koja košta oko 60.000 eura. Uz pomoć brojnih sugrađana i firmi za oko dva mjeseca prikupljen je novac.
Ilija živi sa 94-godišnjom bakom Rosom, rano je ostao bez majke, a potom sestre i oca, najbližih srodnika koji su mogli biti donori bubrega. Ipak, priča je dobila zaokret, pošto se javila Nina kao donor i odlučila da Iliji podari novu priliku za život.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 1
- Društvo
- u
- 0