Izložba dječjih radova o štetnosti pušenja

onogost.me
- Autor onogost.me
- 12.12.2025. u 08:42
Crnogorsko društvo za borbu protiv raka (CDPR), u saradnji sa Dječjim savezom Nikšić i JU „Zahumlje”, danas organizuje izložbu najboljih dječjih radova učenika crnogorskih osnovnih škola na temu „Pušenje ili zdravlje”.
Izložba će biti otvorena u 12 časova u sali JU „Zahumlje”. Događaj će otvoriti dr Rade Kosović, psihijatar i nekadašnji direktor Doma zdravlja Nikšić.
Organizatori podsjećaju još jednom na ozbiljne posljedice pušenja, jedne od najtežih bolesti zavisnosti. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, tokom prethodne godine u svijetu je od posljedica pušenja umrlo više od šest miliona ljudi, dok je u Crnoj Gori taj broj premašio 1.500
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
Tužioci u Nikšiću su nasilje u porodici kvalifikovali kao prekršaj, iako su, kako je ocijenio Operativni tim Vlade, postojali jasni elementi krivičnog djela. Oni su uočili i propuste u radu centara za socijalni rad, policije i sudova.
- 0
- Društvo
- u
Ministarstvo prosvjete nauke i inovacija (MPNI) raspisalo je tender za izvođenje radova na adaptaciji sistema grijanja u dvije škole u Beranama i Nikšiću. Vrijednost projekta je blizu 350 hiljada eura.
- 0
- Društvo
- u
U nesreći na Kapinom Polju poginuo je pilot V. V. (68).
- 1
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
11.12.
22:49
Pilot poginuo u padu jedrilice na Kapinom Polju
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











