Mladi DPS-a danas pošumljavaju šetalište “Vita Nikolića”

- Autor onogost.me
- 19.03.2016. u 11:34
U susret 21. martu, svjetskom danu šuma, mladi DPS Nikšić organizovali su akciju pošumljavanja šetališta Vita Nikolića.
Tim povodom Radinka Perović, predsjednica Savjeta mladih DPS-a Nikšić, podsjetila je da briga o životnoj sredini ima globalnu dimenziju i zbog toga bi svi trebalo da se na jedan organizovan način posvete ovakvim akcijama.
„Cilj današnjeg rada je animiranje šire društvene zajednice da se uključe u akcije ovog tipa i da na taj način promovišemo očuvanje životne sredine koja ima veliki značaj za čovječanstvo“, objasnila je Perović.
Ona je kazala da će danas biti zasađeno 500 sadnica bora kao i da su se odlučili za ovu vrstu četinara zbog njegove otpornosti i prilagodljivosti.
„U narednom periodu Savjet mladih DPS Nikšić, u skladu sa svojim programom, planira da realizuje slične aktivnosti kako bi podstakli što više mladih ljudi da budu dio akcija koje su od lokalnog i opšteg značaja“, zaključila je Perović.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- 31.03.2023.
- u 8:05
- 0
- Društvo
- 31.03.2023.
- u 7:58
- 0
- Društvo
- 30.03.2023.
- u 11:17
- 0


