Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Od Turske 100 hiljada Sinovak vakcina

16335848836drkchuisig2gxos-i_747x498
Ministarstvo zdravlja
  • Autor onogost.me
  • 07.10.2021. u 07:11

Turska je donirala Crnoj Gori 100 hiljada doza vakcina. To je dogovoreno tokom sastanka ministarke zdravlja Jelene Borovinić Bojović Ankari, gdje se srela sa turskim kolegom, Fahretinom Kodžom. 

Iz Ministarstva zravlja saopšteno je da su donirane vakcine kineskog proizvođača Sinovak.

Narednih dana se očekuje da procedura bude finalizovana.

“Ovaj gest države Turske dokazuje da granice i ljudskost ne poznaju ni granice ni bilo kakve razlike. Gest Ministarstva zdravlja i kolege Fahretina Kodže, Crna Gora će znati da cijeni”, kazala je Borovinić Bojović.

Podsjećamo, ranije su ministarka zdravlja Crne Gore i njen turski kolega, tokom zvaničnog susreta u Ankari, dogovorili saradnju u najmanje tri oblast.

“Na prvom mjestu je mogućnost liječenja državljana Crne Gore u državnim bolnicama Turske o trošku našeg Fonda za zdravstveno osiguranje, zatim usavršavanje naših ljekara u turskim bolnicama, a kao posebno značajna sfera je pomoć prilikom digitalne transformacije zdravstvenog sistema u kojoj je Ankara dostigla impresivne rezultate”, sapošteno je iz Ministarstva zdravlja.

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ministarstvo dijaspore postuhmno je dodijelilo Miodragu Kostiću, osnivaču MK Group, Nagradu za doprinos unapređenju privrednog partnerstva sa Crnom Gorom.