Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Oprezno zbog mokrih puteva, šleperima i kamionima zabranjeno kretanje na putnom pravcu Šavnik – Žabljak

people-2942982_1280
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 10.01.2021. u 08:51

U Crnoj Gori jutros se saobraća po mokrim kolovozima, saopšteno je iz Auto-moto saveza (AMS).

Iz AMS-a upozoravaju na povećanu opasnost od odrona na putevima koji vode pored rijeka i kosina.

Vidljivost je smanjena zbog padavina i niske oblačnosti.

Vozačima se savjetuje oprezna vožnja prilagođena uslovima i stanju na putu.

Na putnom pravcu Šavnik-Žabljak kamionima sa prikolicom i šleperima zabranjeno je kretanje zbog snijega.

Do 1. aprila 2021. upotreba pneumatika za zimu je obavezna na putevima gdje je to naznačeno saobraćajnom signalizacijom bez obzira da li na tom putu postoje zimski uslovi.

Za vrijeme sniježnih padavina zabranjen je saobraćaj za kamione sa prikolicom i šlepere na dionicama preko planinskih prevoja u skladu sa postavljenom saobraćajnom signalizacijom.

Na magistralnom putu M-3 Danilovgrad-Podgorica, dionica Komanski most-skretanje za Marezu, saobraćaj je regulisan semaforskom signalizacijom uz kraće obustave saobraćaja ne duže od 15 minuta.

U cilju zaštite stanovništva od novog koronavirusa zabranjuje se putnički medjugradski saobraćaj u vremenu od petka od 22 sata do ponedjeljka u 05.00 sati.

Ulazak i izlazak putnika iz Crne Gore obavlja se preko graničnih prelaza neprekidno tokom 24 sata svakodnevno, osim preko graničnih prelaza Vuča na putnom pravcu Rožaje-Tutin i graničnog prelaza Metaljka na putnom pravcu Pljevlja-Čajniče, koji se obavlja u periodu od 7 do 19 sati.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima neprekidno 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020 234 999 i 063 239 987. 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, istakao je da je ekološki kriminal proizveo nesagledive negativne posljedice po životnu sredinu u Crnoj Gori, ali i finansijske posljedice za koje se legitimno očekuje da neće biti ništa manje nego one koje je država pretrpjela u odnosu na druge oblike razvijenog organizovanog kriminaliteta.
Službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Zapad” - Odjeljenja bezbjednosti Nikšić oduzeli su startni pištolj i 15 komada municije od D.S. (61) iz Danilovgrada, a prilikom pretresa vozila koje je koristio pronađeno je i 38 vojnih znački, saopšteno je iz Uprave policije (UP).