Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Šimun: Iniciraću pooštravanje mjera u slučaju napada na medicinske radnike

gov.me
  • Autor onogost.me
  • 20.07.2024. u 15:07
Ministar zdravlja Vojislav Šimun najoštrije je osudio napad na medicinsko osoblje Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, koji se dogodio sinoć kasno u prostorijama Zavoda za hitnu medicinsku pomoć u Nikšiću.

On je pozvao  nadležne organe da u najbržem roku procesuiraju odgovorne za ovaj nemili događaj.

Obavijestio je javnost da će sa ministrom pravde inicirati konsultacije za pooštravanje mjera i kaznenih odredbi u slučaju napada na medicinsko osoblje kroz zakonsku regulativu.

“Oni koji stoje na braniku zdravlja i u najhitnijim situacijama počesto rizikuju sopstveni život da pomognu ugroženima, nikako ne smiju biti izloženi zlostavljanju i napadima bilo koje vrste!”, poručio je Šimun.

Napadnuto medicinsko osoblje u nikšićkoj Hitnoj pomoći

Policija istražuje napad na medicinske radnike, identifikovane dvije osobe

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Univerzitet Crne Gore (UCG) danas je ozvaničio početak realizacije značajnog infrastrukturnog projekta vrijednog više od 800.000 eura, kojim će biti izvedeno sveobuhvatno spoljašnje uređenje Filozofskog i Filološkog fakulteta u Nikšiću. Ova investicija predstavlja važan korak u stvaranju savremenog, funkcionalnog i održivog univerzitetskog prostora.
    Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu (ODT) u Nikšiću, predao je optužnicu Osnovnom sudu u Nikšiću protiv  I. S. zbog krivičnog djela razbojnička krađa u sticaju sa krivičnim djelom teška tjelesna povreda i protiv M. R. zbog krivičnog djela krađa, saopšteno je iz nikšićkog ODT-a.
    -->