Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Srednjoškolci danas polažu eksternu maturu

gimnazija1
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 01.06.2017. u 07:10

Polaganje eksternog maturskog i stručnog ispita iz stranog jezika učenici srednjih škola polagaće danas, dok će ispit iz matematike polagati sjutra.

To je saopšteno iz Ministarstva prosvjete.

Položen maturski i stručni ispit je opšti uslov za nastavak obrazovanja na visokoškolskoj ustanovi, pišu Dnevne novine.

Podsjećamo, polaganje eksternog maturskog i stručnog ispita počelo je 21. aprila, kada su učenici polagali ispit iz crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti; albanskog jezika i književnosti.

“Učenici koji polažu eksterni maturski ili stručni ispit školske 2016/17. godine, nakon povratka sa školovanja iz inostranstva, ispite će polagati u prostorijama Ispitnog centra 15. juna (crnogorski-srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost; albanski jezik i književnost) i 16. juna 2017. godine (strani jezik ili matematika) sa početkom u 14 sati”, kazali su iz Ministarstva.

Kako u prosvjetnom resoru objašnjavaju, maturski ili stručni ispit je standardizovana eksterna provjera školskih postignuća kojom se želi vidjeti u kojoj su mjeri učenici dostigli nacionalne standarde znanja, navedene kroz ciljeve obrazovnih programa.

“Ispit se polaže nakon završenog četvorogodišnjeg srednjoškolskog obrazovanja. Cilj ovakvog načina provjere je praćenje i provjeravanje znanja, vještina i kompetencija učenika. Rezultati na ovim ispitima zasnovani su na ishodima znanja koje je po obimu, sadržaju i zahtjevnosti unaprijed određeno i objavljeno u ispitnim katalozima”, dodaju u Ministarstvu.

 

Izvor: CdM

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Zbog planiranih radova na mreži, u četvrtak 27. avgusta, bez napajanja električnom energijom će ostati više djelova opštine Nikšić.
Saobraćajna policija uvodi novi sistem radarske kontrole brzine na putevima širom Crne Gore, koji će automatski evidentirati prekršaje bez zaustavljanja vozila i neposrednog prisustva policajaca uz uređaj. Vozači će o prekršaju biti obaviješteni preko policijske patrole ili će im obavještenje stići na kućnu adresu, saopšteno je iz Uprave policije.
Univerzitet Crne Gore (UCG) raspisao je dnas konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija za studijsku 2026/27. godinu, u trećem upisnom roku, a prijave se podnose u četvrtak i petak.
-->