Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

U Crnoj Gori prošle godine 99 samoubistava

mental-health-2211184_960_720
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 26.01.2019. u 13:36

U Crnoj Gori prošle godine 99 osoba je izvršilo samoubistvo, a najviše ih je zabilježeno u Podgorici, 27, saopšteno je iz Uprave policije.

Kako se navodi, najviše samoubistva u ovom periodu zabilježeno je na području nadležnosti Centra bezbjednosti (CB) Podgorica 27, CB Nikšić 23 i CB Pljevlja 16.

„Ostala samoubistva registrovana su u Bijelom Polju, deset, Herceg Novom deset, u Beranama šest, u Baru pet i u CB Budva jedno“, kazali su iz Uprave policije agenciji MINA.

Oni su rekli da je u gotovo svim slučajeva razlog samoubistva ostao nepoznat a, prema podacima policije, muškarci se češće odlučuju na taj korak.

U odnosu na godinu ranije, broj samoubistva je manji.

„U 2017. godini počinjeno je 109 samoubistava, a najviše na području Podgorice, 25“, naveli su iz Uprave policije.

U Nikšiću su tada zabilježena 24 samoubistva, Herceg Novom 15, u Beranama i Baru po 11, a u Pljevljima deset.

„Ostala samoubistva su registrovana na području nadležnosti CB Budva, sedam, CB Bijelo Polje šest“, rekli su iz Uprave policije.

U odnosu na 2016. godinu broj samoubistava je smanjen za 1,8 odsto.

„I u odnosu na posljednjih pet godina u izvještajnoj godini se bilježi najmanji broj samoubistava“, rekli su iz Policije.

Podsjetili su da je 2012. godine bilo 148 samoubistava, 2013. godine 128, u 2014. godini je bilo 164.

U 2015. ih je bilo 140, a 2016. godine 111.

 

izvor: Fos Media

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ustavni sud Crne Gore utvrdio je da je bivšem direktoru Uprave prihoda i carina Radu Miloševiću povrijeđeno pravo na slobodu kretanja, ocijenivši da su mu mjere nadzora duže vrijeme produžavane bez suštinskog preispitivanja njihove neophodnosti i srazmjernosti. To je četvrti put da je Ustavni sud u vezi sa mjerama nadzora utvrdio povredu njegovih prava.
Počeli su radovi na adaptaciji sportskog poligona u nikšićkoj Osnovnoj školi „Ratko Žarić“, u okviru projekta „Nek' se čuje lopta“, kojim će biti obnovljeni tereni u pet osnovnih škola u Podgorici i Nikšiću. Za realizaciju projekta Vlada je obezbijedila gotovo pola miliona eura, a završetak radova očekuje se do početka nove školske godine.
-->