Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Uhapšeno više lica iz Nikšića zbog ulične prodaje narkotika

dileri1
Uprava policije
  • Autor onogost.me
  • 03.06.2016. u 17:36

Policija je danas, u akciji suzbijanja prodaje opojnih droga, uhapsila više osoba iz Nikšića.

Kako je saopšteno, u policijskoj akciji ”Fix” uhapšeni su Nikšićani Bojan Krulanović (26), Dejan Krulanović (23), Mirko Đurović (57), Dragan Krulanović (53), M.J. (21), I.M. (32), D.K. (37).

Uhapšen je i Podgoričanin S.V. (30), dok se za R.M. (27), iz Nikšića, i dalje traga.

Oni se sumnjiče da su učestvovali u prodaji kokaina, heroina i hašiša na području Herceg Novog, Budve, Tivta i Kotora, a kao organizator grupe označen je Nikšićanin Dragan Krulanović (54).

”On se sumnjiči da je organizovao mrežu preprodavaca i posrednika”, rečeno je na današnjoj konferenciji za medije.

U akciji su učestvovali službenici Odsjeka za borbu protiv organizovanog kriminala, pripadnici Centra bezbjednosti Nikšić, Centra bezbjednosti Herceg Novi i Posebne jedinice policije.

”Kriminalistička obrada ukazuje na sumnju da je ova kriminalna grupa dominantno pokrivala tzv. uličnu prodaju opojnih droga u Herceg Novom, Kotoru i Tivtu. Karakteristično je i to da je, kako se sumnja, organizator ove grupe, D.K, svakodnevno, direktno ili preko posrednika, donosio u Herceg Novi, Kotor, Tivat i Budvu opojne droge heroin, kokain i opioide koji sadrže buprenorfin većem broju korisnika, nekada i više puta dnevno. Takođe, sumnja se da je D. K. kao organizator zloupotrebljavao i maloljetna lica radi čuvanja i prenošenja ovih opojnih droga’’, navela je savjetnica za odnose sa javnošću u Upravi policije Tamara Popović.

Navodi se i da je nikšićka policija 27. maja oduzela oružje, minsko-eksplozivna sredstva i municiju od Dragana Krulanovića i Mirka Đurovića. Sa njima je tog dana zbog istog krivičnog djela uhapšen i Dragoslav Krulanović (50), otac Dejana Krulanovića. 

U okviru akcije, policija je danas po nalogu nadležnog tužioca izvršila pretres stanova i objekata na sedam lokacija u Herceg Novom, Nikšiću i Podgorici.

Tokom višemjesečne akcije “Fix“ policajci su zaplijenili ukupno 255 grama heroina, oko 135 grama kokaina, 500 grama smješe namijenjene za miješanje sa kokainom radi dobijanja na težini i manje količine hašiša i opioida koji sadrže buprenorfin.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Zbog planiranih radova na mreži, bez napajanja električnom energijom sjutra će ostati djelovi nikšićke opštine.
Sve je veći broj djece predškolskog uzrasta koja ne upisuju osnovnu školu na vrijeme. Govorne smetnje i emocionalna nezrelost česti su problemi, iako nijesu isključivi za taj uzrast. Stručnjaci upozoravaju da moderna tehnologija, pored svojih benefita, ima veliki uticaj na istaknute smetnje. Takođe, roditelji, iako to teško prihvataju, snose značajnu odgovornost zbog sve manje vremena koje posvećuju djeci, lišavajući ih osjećaja društva, pripadnosti i međuljudskih odnosa.