Ustoličen mitropolit Joanikije

- Autor onogost.me
- 05.09.2021. u 11:54
Mitropolit Joanikije ustoličen je danas u Cetinjskom manastiru nakon svečane liturgije
On je nakon svečanog čina ustoličenja zamolio za oprost što su sveštenstvo i patrijarh vidjeli u Crnoj Gori dosta neprijatnosti i podjela. Joanikije je ostoličen povicima “Dostojan”. Poručio je da će služiti bratskom pomirenju u Crnoj Gori.
Joanikije kaže da su podjele vještački izazvane, te da su činili sve da ih uklone za šta će, kaže, trebati puno vremena.
“Vašim dolaskom, a dijeleći zabrinutost sa nama, pokazali veliku ljubav, ne samo prema meni, nego prema cijelom narodu Crne Gore”, rekao je Joanikije.
Mitropolitsku službu, kako je rekao, počeće objedinjavanjem narod oko prijestola božijeg, kako bi ga nahranio nebeskim hljebom. U jedinstvu je, kaže on, spasenje.
Protivnici ustoličenja blokirali su juče i danas prilaze Cetinju i sukobljavali se sa policijom, a sukoba je bilo i u centru grada. Uprkos neredima, obavljeno je ustoličenje Joanikija u Cetinjskom manastiru.
Izvor: rtcg.me
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 2











