Za besplatan obrok 87 prijavljenih

- Autor onogost.me
- 14.05.2019. u 07:13
Nepovoljne vremenske prilike uzrok su zbog kog NVO "Izvor života" još nije uspjela da završi adaptaciju prostorija za Narodnu kuhinju za socijalno ugrožene Nikšićane.
Radovi su u toku, a direktor organizacije Konstantina Maraš ističe da očekuju da će krajem juna početi sa dijeljenjem besplatnih obroka, piše Dan.
Iako se o kuhinji govori već mjesecima, a broj korisnika materijalnog obezbjeđenja porodice (MOP) se, prema izvještaju Centra za socijalni rad, povećava, Nikšićani se veoma teško odlučuju za takav vid pomoći.
“Kapacitet kuhinje je do 200 obroka dnevno, a mi trenutno imamo 87 prijavljenih korisnika. Spiskove, koji još nijesu konačni, socijalno ugroženih pregleda Centar za socijalni rad, a naša organizacija obilazi te porodice i razgovaramo sa njima. Uprkos tome što im je prijeko potrebna pomoć, veoma mali broj njih se odlučuje za dolazak u narodnu kuhinju po besplatan obrok”, istakla je Maraš.
MOP na području Nikšića u decembru je koristilo 1.375 porodica, u kojima je 4.385 lica. Centar za socijalni rad prošle godine je iz sopstvenih sredstava isplatio 949 jednokratnih novčanih pomoći u ukupnom iznosu od 60.589 eupa i 50 pomoći u hrani, vrijednosti od 1.551 euro.
U prošloj godini za potrebe sahrane 60 lica koja su bila korisnici neke od pomoći te ustanove isplaćeno je 21.643 eura.
Izvor: Dan
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0