Za sportske sale i terene više od 200 hiljada, u Nikšiću za adaptaciju fiskulturne sale OŠ “Mileva Lajović-Lalatović”

- Autor onogost.me
- 28.02.2019. u 16:44
Ministarstvo sporta i mladih u ovoj godini za rekonstrukciju sedam sportskih sala i terena izdvojiće 204,8 hiljada eura, kazao je ministar Nikola Janović.
Vlada je na današnjoj sjednici dala suglasnost na predlog Ministarstva sporta i mladih za finansiranje rekonstrukcije sedam sportskih sala i terena koji će biti realizovani 2019.
Janović je kazao da je finansiranje rekonstrukcija sportskih objekata jasan pokazatelj da Vlada i resorno ministarstvo predano rade na stvaranju boljih uslova za bavljenjem sportskih aktivnostima djece i omladine.
“Riječ je projektima adaptacije fiskulturnih sala osnovnih škola Oktoih i Štampar Makarije iz Podgorice, Mileva Lajović-Lalatović iz Nikšića, Njegoš sa Cetinja i Srednjoj elektro-ekonomskoj školi iz Bijelog Polja, kao i projektima adaptacije otvorenih terena u Pljevljima i Baru. Za relizaciju tih projekata iz budžeta Ministarstva sporta i mladih biće opredijeljeno 204,8 hiljada eura”, kazao je Janović nakon sjednice Vlade.
On je podsjetio da je Ministrarstvo sporta u prethodne dvije godine finansiralo više od 20 projekata koji se odnose na izgradnju, rekonstrukciju, adaptaciju i opremanje sportskih objekata.
“Od toga je preko 90 odsto već uspješno realizovano i stavljeno u funkciju”, rekao je Janović.
izvor: RTCG
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0

