Završena obuka u sklopu projekta “Mladi mladima”

- Autor onogost.me
- 28.11.2018. u 13:31
Kroz aktivnosti u okviru projekta “Mladi mladima”, koji je realizovala NVO Pro futuro, Boris Todorović, Stefan Nikolić, Marko Petrović i Milan Bajalica stekli neophodno iskustvo kada su u pitanju vještine komunikacije, koordinacija određenim sektorima, ali i u poslovima koji se tiču knjigovodstva, i spremni su da daju svoj doprinos u realizaciji jubilarnog desetog Bedem festa.
“Sve ove godine smo željeli da mladi ljudi pokažu svoje talente, znanje, vještine, da imaju potpunu slobodu iznošenja mišljenja, davanja kreativnih rješenja i bilo mi je zadovoljstvo da kao njihov mentor rukovodim tim procesom“, kazao direktor Bedem festa Petar Šundić..
Za mlade su organizovane volontersko-radne akcije, javni čas istorije za 30 učenika Srednje ekonomsko-ugostiteljske škole, izložba fotografija Miloša Zvicera, predavanje „Helada – neispričane priče“, kao i mentorsku obuku „Mladi i preduzetništvo, šanse i mogućnosti“.
Šundić je još dodao das u fokusu njihove pažnje mladi, njihovi potencijali, talenti i energija, ali i svakodnevno iskustvo i praksa, jer teoretska znanja jesu važna, ali ne i dovoljna sama po sebi i za sebe.
“Danas su oni spremniji mnogo više nego prije ovog mentorstva da budu slobodni, kreativni“, istakao je Šundić.
Student Boris Todorović rekao je da je kroz ovaj program mnogo naučio o logističkoj podršci festivalu.
„Za ovo pet mjeseci sam svoj nivo znanja i retorike unaprijedio kao i mnogo drugih aspekata. Svi mi, čak i Petar kao mentor, vidimo razliku nas sada i od prije pet mjeseci“, istakao je on.
Projekat “Mladi mladima” je finansiran od strane Fonda za aktivno građanstvo, a sufinansiran sredstvima EU u Crnoj Gori.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0


