Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Nikšićko pozorište: Koreobajka „Alisa u zemlji čuda“

koreobajka1
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 12.09.2016. u 19:58

U Nikšićkom pozorištu u 10 i 12h, biće izvedena koreobajka „Alisa u zemlji čuda“.

Koreobajku izvode članice podgoričke Baletske trupe „Alegro“, u koreografiji Viktorije Strugar.

Premijera ove baletske predstave je bila u junu ove godine, u KIC-u „Budo Tomović“.

Nastup na sceni u Nikšiću je poklon Pozorišta i Opštine Nikšić, prvacima povodom početka školovanja. 

Nikšićko pozorište, iz godine u godinu praktikuje da u repertoaru Septembarskih dana, obraduje najmlađu publiku novim pozorišnim naslovima iz svoje, ili gostujuće produkcije, za koje je ulaz besplatan.

Tekst bajke koju je 1865. godine napisao engleski pisac Čarls Latvidž Dodžson, pod pseudonimom Luis Kerol, govori o djevojčici Alisi, koja nakon što propadne kroz zečju rupu dospijeva u svijet mašte, u kome žive neobična i antropomorfna stvorenja. Priča se poigrava sa logikom na način koji joj je obezbijedio dugotrajnu popularnost, kako kod djece, tako i kod odraslih.
Podgorička verzija baletske predstave „Alisa u zemlji čuda“ je prepuna zanimljivih i atraktivnih koreografija modernog i džez baleta.

Najmlađu nikšićku publiku će bez sumnje ova poznata bajkovita priča, oživljena očaravajućim igrokazima, odvesti u „zemlju čuda“.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Promocijom romana „Kišna pisma Fjodoru iz sunčanog Karakasa“ autora Momčila Trifunovića večeras u 21 čas, u porti Sabornog hrama Svetog Vasilija, počeće četvorodnevna manifestacija „Dani porodice Romanov 2026“ u Nikšiću.
Sekretar Sekretarijata za kulturu i medije Opštine Nikšić Radisav Marojević, otvarajući na Trgu slobode osmi festival „Auto(r) na korzu“, poručio je da od večeras pa sve do 5. avgusta nikšićki Trg ponovo postaje velika pozornica pod otvorenim nebom, mjesto na kojem književnost izlazi iz korica knjiga i dolazi među ljude, tamo gdje je oduvijek i pripadala.
-->