Počinje festival “Pod lipom”

onogost.me
- Autor onogost.me
- 03.11.2023. u 08:12
Premijerno izdanje festivala “Pod lipom”, u organizaciji Art kluba “Prvo pismo", biće održano 3. i 4. novembra u gradu pod Trebjesom, pod sloganom „(P)osjeti Festival“.
Festival će večeras, sa početkom u 19 časova, u Inovaciono preduzetničkom centru „Tehnopolis“ otvoriti predsjednik Opštine Marko Kovačević.
Nakon toga uslijediće veče crnogorskih liričara pod nazivom “Poetika u gradu N”, koje je posvećeno Vitu Nikoliću, Lesu Ivanoviću i Novici Tadić.
O pomenutim pjesnicima govoriće Aleksandar Ćuković i Milorad Durutović, dok će stihove kazivati glumac Slaviša Čurović i pjesnikinja Nataša Lalatović.
U muzičkom dijelu programa nastupiće Nevena Perović i Đurko-Ognjen Lalatović.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
Promocija prvog izdanja romana "Raskršće“ autora Vladimira Mijuškovića biće održana večeras, sa početkom u 19 časova u Gradskoj kući.
- 0
- Kultura
- u
U bioskop Cinema 213 ove sedmice stižu četiri nova filma - akcija, superherojski, naučna fantazija “Superdjevojka”, ratna drama “De Gol: U sjenci otpora”, komedija “Malci i monstrumi” i dokumentarni “Utakmica”.
- 0
- Kultura
- u
Šavnik će 29. juna u 13 časova, u Rezidencijalnom centru kulture „Kuća Pekića“, biti domaćin jedinstvenog programa posvećenog jednom od najznačajnijih dramskih pisaca i scenarista sa prostora bivše Jugoslavije, Miodragu Karadžiću.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari











