Utorak u Cinemi 213

- Autor onogost.me
- 06.12.2021. u 23:16
Na današnjem repertoaru bioskopa Cinema 213 su tri filma - komedija "The French dispatch", drama "Kelti" i komedija "Deset u pola".
“The French dispatch of the liberty, kansas evening sun” će se prikazati u 16.30 časova. Novinarske lične i profesionalne priče publikuju se u “Francuskoj depeši”. Ovaj film je svojevrsna oda novinarima i novinarstvu smještena u ispostavu američkog magazina u izmišljeni dvadesetovjekovni francuski gradić.
Drama “Kelti” na repertoaru je u 18.30 časova
Zima 1993. Bil Klinton je izabran za predsjednika, Odri Hepbern je umrla. Ratovi u kojima se socijalistička Jugoslavija raspala i dalje traju… Nastavljaju se u Bosni i Hrvatskoj. Beograd je pod sankcijama i inflacija prijeti da postane hiperinflacija. Majka se budi na dan rođendana mlađe ćerke i mora da joj pomogne da sve pripremi. Čeka je kuvanje, gosti i prljavi sudovi. Posle cijele godine koliko nije imala seksualne odnose sa suprugom, majka uvodi samozadovoljavanje u svoju svakodnevicu.
Komedija “Deset u pola” prikazuje se u 20.30 časova.
Sarajevo, maj 2021. godine. Baščaršija pokušava da se oporavi od duge i teške pandemijske godine. Pandemija još uvijek traje, ali ipak – dolazi ljeto i postoji nada da bi se stvari mogle, barem na kratko, popraviti. Kada jedno jutro u Enesovu ćevabdžinicu uđe poznata influenserka iz Zagreba koja kaže da je došla da pojede „najbolje ćevape u Sarajevu“, on je pošalje kod Ize, da bi tako i on tradicionalno mogao, nakon prve uslužene mušterije, priiuštiti sebi zadovoljstvo prve jutranje kafe. Ovaj sasvim bezazlen, prijateljski gest, izaziva potpuni raspad komšijskog, poslovnog i privatnog života, ali ne samo Enesovog i Izinog, nego u cijelom gradu. Gdje se jedu najbolji ćevapi u Sarajevu?
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0