Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Završetak manifestacije “Rokumentarni dani”, evo šta je na programu

rokumentarni_dani
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 11.06.2018. u 05:42

Posljednji dan ovogodišnje manifestacije „Rokumentarni dani“ obilježiće četiri događaja koji će se održati u Blues Brothers baru.

17:00 – 18:00 – Video spotovi crnogorskih autora novije produkcije i snimci iz muzičkog arhiva

18:00 – 19:00 – Razgovor sa domaćim režiserima o muzici i video produkciji

19:00 – 20:00 – FILM – Cijeli svijet u jednoj dolini (SRB)

Sedamdesetih godina dvadesetog vijeka, Niš je bio jedini grad u tadašnjoj Jugoslaviji u kome se gradska, većinom studentska elita okupljala u maloj ulici u centru grada. Hiljade mladih stajalo je svake večeri u ulici Vladimira Nazora (danas Generala Tranijea), koja je ubrzo nazvana Hipi dolinom, a taj naziv i danas nosi.

22:00 – 01:00 – After u Blues Baru – Hippie maskenbal

“Rokumentarni dani” je inicijativa grupe muzičara, vizuelnih umjetnika, filmskih stvaralaca i rok novinara koji više od dvije decenije kroz različite aktivnosti doprinose razvoju zajednice i promociji audiovizuelne kulture u Crnoj Gori.

Projekat ovakvog karaktera jedinstven je kod nas, a održaće se po drugi put na više lokacija u Nikšiću. Ova četvorodnevna manifestacija obuhvata niz događaja koji povezuju različite generacije filmofila i audiofila – koncerti, filmske projekcije, premijerna prikazivanja regionalnih radova, berze i izložbe audio i video materijala i instrumenata, promocija novih tehnologija, tribine…

Projekat se radi u saradnji sa JU Zahumlje, Ambasadom Slovenije i klubom Blues Brothers Bar, a uz podršku Lanex DOO, Metropolis, Media Solutions i Apartmani Pejović.

Organizatori ovog događaja su JU „Zahumlje“ Nikšić i Blues Brothers bar, a u okviru junskog repertoara Nikšićke kulturne scene 2018.

Više informacija možete naći na sajtu http://rokumentarnidani.me/

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Odlična posjećenost, vrhunski izvođači i sjajna atmosfera obilježili su prve dvije večeri drugog izdanja festivala „SyNK - Džez na korzu“, koji je na Trgu slobode u Nikšiću okupio renomirane džez umjetnike iz regiona i inostranstva, potvrđujući da ova manifestacija iz godine u godinu zauzima sve značajnije mjesto na kulturnoj mapi Crne Gore.
Traganje za smislom, istraživanje samog procesa i puta nastanka jednog djela, te prepuštanje istog publici na sopstveni doživljaj i tumačenje, u fokusu je izložbe “Duh materije”, ističe umjetnica Milena Krivokapić u razgovoru za “Vijesti”.
Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević obišao je studio u kojem će se snimati igrana televizijska serija od deset epizoda u produkciji Radio-televizije Nikšić. Riječ je o prvoj igranoj seriji koju realizuje jedan lokalni javni emiter u Crnoj Gori, a Opština Nikšić podržala je ovaj pionirski projekat obezbjeđivanjem nedostajućih sredstava za njegovu realizaciju.
-->