Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

11 godina nikšićke URA-e: Aktuelna vlast nema ni ozbiljnost, ni ideju, niti viziju

GP URA
  • Autor onogost.me
  • 28.06.2026. u 12:09
Povodom 11. rođendana nikšićkog odbora Građanskog pokreta URA, u Nikšiću je održana svečanost na kojoj su brojnim novim članovima uručene članske karte, što je, kako je poručeno, najbolja potvrda da URA i dalje raste, okuplja slobodne ljude i ostaje snažan građanski pokret posvećen evropskoj, pravednoj i normalnoj Crnoj Gori.

Lider Građanskog pokreta URA dr Dritan Abazović poručio je da je URA u prethodnoj deceniji bila ključni “X faktor“ političkih promjena u Crnoj Gori, pokret koji je omogućio prvu demokratsku smjenu vlasti i vratio suverenitet građanima.
„URA je porodica slobodnih ljudi. Nama nije teško da budemo u opoziciji, jer znamo zašto se borimo i kome služimo – građanima Crne Gore“, naveo je Abazović.

On je pozvao građane da sami procijene da li se danas živi bolje nego u vrijeme 43. Vlade, podsjećajući da su upravo tada u Nikšiću pokrenuti važni infrastrukturni i razvojni projekti.


„Pitajte građane Nikšića šta je danas sa tribinom stadiona, šta je sa Željezarom, šta je sa vatrogasnim domom. Sve ono što je pokrenuto sada je zapostavljeno, jer aktuelna vlast nema ni ozbiljnost, ni ideju, niti viziju“, kazao je Abazović.
Istakao je da snažan priliv novih članova, kojih je sada više od 1.600 na državnom nivou, pokazuje da građani prepoznaju politiku URE i da su razočarani aktuelnom vlašću.

„Ljudi dolaze jer vide da ova vlast nema odgovor ni na jedno važno pitanje. Mi ćemo nastaviti beskompromisno, za socijalnu pravdu, za veće plate i penzije, za restituciju i za inicijativu ‘Stan za sve’. To je politika koja vraća dostojanstvo građanima“, naveo je Abazović.

Govoreći o borbi protiv organizovanog kriminala, Abazović je poručio da je URA pokazala da je moguće udariti u same temelje kriminalnih struktura.

„Mafiji smo srušili kulu od karata. Ta borba nije završena i od nje nećemo odustati“, naglasio je lider URE.
Abazović je zaključio da je misija Građanskog pokreta URA stvaranje evropske Crne Gore, oslobođene nacionalizma, mržnje i podjela.

„Naša ideja je ideja normalnosti. Želimo Crnu Goru u kojoj se ljudi neće dijeliti, već u kojoj ćemo se dostojanstveno odnositi prema državi, najljepšem parčetu zemlje na planeti“, poručio je Abazović.

Prva predsjednica nikšićkog odbora URE, prof. dr Rajka Glušica, podsjetila je da je pokret osnovan 2015. godine sa jasnim ciljem, korjenitom promjenom političke scene i smjenom višedecenijskog režima.

„Taj cilj smo ostvarili nakon samo pet godina. Bilo je na tom putu i grešaka, bilo je odlazaka, ali URA se mijenjala, rasla i ostala najznačajnija luča koja će donijeti suštinsko svitanje pravednijoj Crnoj Gori“, kazala je Glušica.

Ona je istakla i posebnost nikšićkog odbora, koji su vodile dvije žene, univerzitetske profesorice, što je, kako je navela, rijetkost u domaćoj politici.
„Snažno vjerujem u budućnost pokreta i lidera dr Dritana Abazovića, kojeg vidim kao najobrazovanijeg političara na državnoj sceni“, poručila je Glušica.

Aktuelni predsjednik nikšićkog odbora URE Darko Nikolić kazao je da je ovaj odbor od osnivanja crnogorskoj političkoj sceni ponudio nešto novo, pokret istinske građanske orijentacije.

„Naš jedanaestogodišnji put bio je obilježen i radostima i tugama, pravilnim i pogrešnim procjenama, greškama i uspjesima. Ali ključni cilj je bio da ostanemo čisti pred sobom, najprije pred sobom, a zatim i pred crnogorskom javnošću“, naveo je Nikolić.

On je ocijenio da je URA danas možda i jedina partija koja suštinski baštini građanske vrijednosti, dok su kod mnogih drugih one, kako je kazao, samo deklarativne.

„Nijesmo mi od onih koji cvile i jadaju onog momenta kad izgube vlast, većinu ili cenzus. Naše je da idemo dalje, beskompromisno i principijelno“, poručio je Nikolić.

Dodao je da četvorocifren broj novih članova na državnom nivou predstavlja veliko ohrabrenje i potvrdu da se ideja URE širi.

„URA ostaje pokret ljudi koji vjeruju u građansku, evropsku i pravednu Crnu Goru. Naša snaga je u zajedništvu, a želja mi je da jedni drugima ostanemo druga porodica“, zaključio je Nikolić.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Nova srpska demokratija saopštila je da je predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću zabranjen ulaz na Kosovo. Poručili su da ovakvi jednostrani potezi kojim se narušavaju elementarna ljudska i vjerska prava predstavljaju pokušaj destabilizacije odnosa srpskog i albanskog naroda u Crnoj Gori.
    Potpisivanjem Aneksa Memoranduma o saradnji između Socijaldemokrata, Socijaldemokratske partije, Liberalne partije, Stranke evropskog progresa, Bošnjačkog demokratskog pokreta i Pokreta za Tuzi, Evropski savez je potvrdio da postaje centralna tačka okupljanja progresivnih društvenih i političkih snaga u Crnoj Gori, saopšteno je iz tog saveza.
    -->