Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Evropski tim za Nikšić: Srcem zaokružite broj 1

149906927_108599497933114_5408762586010983045_o_1
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 12.03.2021. u 13:20

Evropski tim za Nikšić pozvao je građanke i građane Nikšića da u nedjelju 14. marta glasaju za tu koalicionu listu, jer na taj način čvrsto podržavaju principe antifašizma, slobodarstva, sekularizma, znanja i kreativnosti, ali i jedini garantuje evropski put i razvoj grada na moderan i održiv način, poručili su iz te koalicije. 

Uvjereni su da će Nikšićani, ističu, kao što je to bio slučaj i kroz istoriju izabrati pravi put kojim se već krećemo, a to je evropski put -put u kojem će svi građani imati jednaka prava i šanse.

Kako se navodi, u nedjelju je izbor lak, jer samo broj 1. lista Evropski tim za Nikšić nudi jasnu perspektivu i evropsku budućnost, dok drugi nude prošlost i stranputicu. Podrškom listi Evropski tim za Nikšić nedvosmisleno se upućuje jedno veliko ne predstavnicima retrogradnih politika.

“Svi koji volimo Nikšić i državu Crnu Goru znamo da su oni naša jedina kuća. Zato, hrabro, nepokolebljivo i srcem u nedjelju zaokružite broj jedan jer time branimo sve one temeljne vrijednosti modernog društva, koje su mukotrpno stvarali naši očevi i majke, naši đedovi i babe”, dodaje se u saopštenju.

Oni podsjećaju da su nikšićki izbori privukli pažnju ne samo cijele Crne Gore već i regiona.

“Svi vodeći mediji, ne samo crnogorski, već i u našem okruženju bavili su se kampanjom za lokalne izbore. U Evropi ne postoji praksa da se izbori za jednu lokalnu upravu toliko interesantni, da oni budu jednako važna tema za Crnu Goru i susjedne države. Upravo to miješanje stranih faktora u izborni proces privuklo je pažnju i naših međunarodnih partnera koji su jasno upozorili da to uplitanje sa strane nije dozvoljeno”, ponovili su iz Evropskog tima za Nikšić.

Važnost izbora 14. marta, kako navode, je u tome što se na njima ne samo brani slobodarski duh grada već i naš crnogorski identitet, koji je posljednjih mjeseci žestoko napadnut od domaćih izvođača ideološki prevaziđenih ideja, a čija je nova sintagma “srpski svet”.

“Naša koalicija, Evropski tim za Nikšić i pored tih pokušaja sa strane, ostala je dosljednja i tokom kampanje jasno i nedvosmileno bavila se i prezentovala svoje ideje za rješavanje problemima građanki i građana ovog grada. Evropski tim za Nikšić, u odnosu na konkurente, ima superioran program i listu kandidata za odbornike. Nosilac liste profesor dr Sanja Damjanović je vrsna i priznata naučnica svjetskog ranga, a pored nje listu čine ugledni ljekari, pravnici, profesori, humanisti, studenti i mlade osobe koji su spremni da zajedno kao jedan tim svoje dokazano znanje i iskustvo stave u funkciju daljeg napretka našeg grada. Naša misija je da grad mijenjamo nabolje, a to ćemo i učiniti odmah nakon 14. marta “,zaključuju iz Evropskog tima za Nikšić.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Poslanik Demokrata Momčilo Leković poručio je da je cilj Predloga zakona o dopunama Zakona o biračkom spisku da se obezbijedi poštovanje izborne volje građana Šavnika, koja je već skoro tri godine zarobljena u institucionalnom vakumu i opstrukciji izbornog procesa.