Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Jakić ponovo izabran za predsjednika Opštine Šavnik

Opština Šavnik
  • Autor onogost.me
  • 19.02.2025. u 11:53
Jugoslav Jakić izabran je za predsjednika Opštine Šavnik . Sjednica SO Šavnik održana je preko zoom aplikacije, a zakazana je juče.

“Upravo je završena sednica lokalnog parlamenta na kojoj su odbornici izabrali predsjednika opštine, odnosno mene. Sednici je prisustvovalo 20 odbornika, od čega je 19, čini mi se, bilo za tu odluku”, rekao je Jakić.

Ministar javne uprave Maraš Dukaj juče apelovao na odbornike da odluke donose “u skladu sa principima demokratske odgovornosti i da ne daju sebi više prava nego što im daje Ustav”, dok je predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić, pozivao Dukaja da u Šavniku uvede privemenu upravu.

U Šavniku izbori traju od oktobra 2022. godine, pa su u lokalnom parlamentu i dalje odbornici iz prethodnog saziva, koji su birani 2018. godine.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    2

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Državni sekretar u Ministarstvu javne uprave Dragiša Janjušević za naš Radio kazao je da na današnju situaciju u Šavniku, gdje su odbornici starog saziva ponovo izabrali Jugoslava Jakića na mjesto predsjednika te opštine, gleda kao na jedno brutalno narušavanje sistema lokalne samouprave i narušavanje Ustava, ali i zakonodavnog poretka koji tretira tu materiju.