“Ajkule” izgubile od Španije, slijedi meč osmine finala

VSCG
  • 10.08.2023. u 14:50
Naša kadetska (U17) selekcija poražena je od Španije 13:7 (1:0, 5:3, 3:2, 4:2) u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva, koje se održava u Manisi (Turska).

To je drugi poraz “ajkula” u grupi A, nakon početnog od Mađarske (11:6). U drugom kolu Crna Gora je bila bolja od Hrvatske 15:13, pa je na kraju zauzela treće mjesto i igraće u osmini finala protiv poraženog iz meča Francuska – Turska, koji se igra večeras od 20 časova.

Meč osmine finala na rasporedu je sjutra od 18 i 30.

Direktan plasman u četvrtfinale iz grupe A izborili su Mađarska i Španija.

U duelu sa Špancima, naš tim je imao mnogo problema u odbrani, čak 16 isključenja (u prvom poluvremenu devet), a protivnik postigao četiri gola iz peterca.

Španija je sa dvije mini-serije po 3:0 stekla prednost – od 1:1 došla je do 4:1 u drugoj četvrtini, pa od 5:3 do 8:3 sredinom trećeg perioda.

Ishod utakmice mogao je tada da se nasluti.

U posljednjoj četvrtini naša selekcija je smanjila na 9:6, da bi do kraja sve bilo u znaku rivala, koji je postigao četiri vezana gola i došao do ubjedljivog trijumfa.

Po dva gola postigli su Danilo Stupar i Strahinja Gojković, po jedan Srđan Janović, Nikola Petrović i Ljubomir Kovačić.