Crna Gora 72. reprezentacija svijeta

FSCG
  • 15.02.2024. u 13:20
Na novoj FIFA rang listi Crna Gora se nalazi na 72. mjestu, što je za dva mjesta gora pozicija od prošlog presjeka.

Naša reprezentacija ima isti broj bodova kao i prošli put – 1342.64, ali izgubla je poziciju zbog proboja Jordana i Zelenortskih ostrva koji su napredovali zbog dobrih rezulata na Azijskom kupu, odnosno Afričkom kupu nacija.

Jordan, koji je stigao do finala je napredovao 17 pozicija, a Zelenortska ostrva su napredovali za osam pozicija.

Katar koji je osvojio Azijski kup je napredovao 21 poziciju i to je najveći skok u prvih 100 reprezentacija i sada su 37. ekipa svijeta.

Među prvih deset nije bilo promjena. Prva je Argentina, zatim slijede Francuska i Engleska, pa onda redom Belgija, Brazil, Holandija, Portugal, Španija, Italija i Hrvatska.

Izvor: rtcg.me

Rukometašice Trebjese pobijedile su u gostima Feniks 35:21 i sezonu u Drugoj ligi završile ubjedljivo na prvom mjestu, pa će od sljedeće jeseni igrati u društvu najboljih timova u Crnoj Gori.
    Na prvom zvaničnom Evropskom kupu za starije pionire i pionirke u Sarajevu, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su dvije zlatne i dvije bronzane medalje.