Crna Gora nemoćna protiv Poljske

RSCG
  • 20.01.2023. u 22:14
Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Poljske u Krakovu 27:20, u utakmici drugog kola glavne runde Svjetskog prvenstva.

“Lavovi” su tako kolo prije kraja glavne runde ostali bez šansi da dođu do kvalifikacija za Olimpijske igre.

Puno problema u napadu imali smo tokom cijelog meča.

Prvi gol postigli smo tek u sedmom minutu, a svega tri za 15 minuta igre.

Poljska je to iskoristila i povela 6:2.

Ipak, u 27. minutu smo stigli do izjednačenja, ali to je bilo sve od “lavova” u ovom meču.

Poljska je na poluvremenu imala prednost od tri gola (11:8), da u na startu anstavka stigla do sedam golova prednost (20:13).

Do kraja su Poljaci mirno priveli meč kraju.

U poljskoj selekciji, na čijem se golu istakao Mateuš Kornjecki sa 17 odbrana, bio je Pjotr Jedraščik sa šest, dok je gol manje postigao Simon Šićko.

U crnogorskoj reprezentaciji najefikasniji je bio Miloš Vujović sa šest, Radojica Čepić je postigao četiri, a po gol manje Branko Vujović i Vuk Lazović.

Plasman u četvrtfinale iz prve grupe izborili su Španija i Francuska.

Španija je u drugom kolu savladala Sloveniju 31:26 i zadržala maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu šampionata.

Maksimalna je i Francuska koja je ranije danas bila ubjedljiva protiv Irana 41:29.

U međusobnom duelu, u nedjelju, odlučiće pobjednika grupe.

Crnu Goru u posljednjem kolu, u nedjelju u 15 sati i 30 minuta, čeka duel sa Slovenijom.

Izvor: rtcg.me

Rukometašice Trebjese pobijedile su u gostima Feniks 35:21 i sezonu u Drugoj ligi završile ubjedljivo na prvom mjestu, pa će od sljedeće jeseni igrati u društvu najboljih timova u Crnoj Gori.
    Na prvom zvaničnom Evropskom kupu za starije pionire i pionirke u Sarajevu, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su dvije zlatne i dvije bronzane medalje.