Crna Gora poražena od Srbije, ništa od olimpijskih kvalifikacija

FIBA
  • 24.06.2023. u 17:42
Košarkašice Crne Gore nijesu uspjele da izbore plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre, pošto su u prvom meču razigravanja na Evropskom prvenstvu poražene od Srbije u Ljubljani 63:58.

Crna Gora će sjutra u meču za sedmo mjesto igrati protiv Češke.

Naša selekcija je većim dijelom meča bila u podređenom položaju, ali je smogla snage da zaprijeti u posljednjoj četvrtini. Ipak, iskustvo srpskih igračica je došlo do izražaja u finišu , pa su pobjedu odbranile u penal – završnici.

Srbija se na startu druge četvrtine odlijepila na plus 11 (36:25) i trasirala put ka pobjedi.

Do poluvremena je naša selekcija prišla na minus sedam, ali je treća dioica opet pripala Srbiji, koja je uoči posljednjih deset minuta imala plus deset 53:43.

Leković sa četiri poena u nizu, te Kovačević trojkom vratile su, međutim, neizvjesnost 55:50.

Ipak, nismo imali rješenje za Anderson, a kada je Mek u finišu kod rezultata 61:56 promašila oba bacanja, bilo je jasno da od plasmana u olimpijske kvalifikacije nema ništa.

U našoj selekciji istakle su se Nataša Mek i Marija Leković sa po 18 poena.

U poraženom sastavu 23 poena Ivon Anderson, Crvendakić je dodal 11, a Nogić sa 10 poena.

Izvor: rtcg.me

Mlada muška košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Sjevernu Makedoniju 66:55 (17:11, 15:13, 14:20, 20:11) u prijateljskom meču odigranom u dvorani "Voco".
    Crnogorski savez sportske rekreacije “Sport za sve” organizovao je rekreativni višeboj, masovnu manifestaciju koja je proteklog vikenda u Sutomoru okupila 216 rekreativaca iz svih krajeva Crne Gore.