Japanac Inuma „ugasio“ Iskru, prva pobjeda Sutjeske na domaćem terenu

Sutjeska - Iskra 02
  • 30.08.2015. u 21:08

Het trikom Japanca Masaki Inume, ekipa Sutjeske je došla do svoje prve pobjede na svom terenu u novoj sezoni.

Gosti su odolijevali napadima domaćih svega 25 minuta, kada je novo pojačanje u ekipi Sutjeske, postiglo svoj prvi gol u plavo bijelom dresu. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, da bi u drugom poluvremenu ekipa Sutjeske nastavila sa ofanzivnom igrom. Danas veoma raspoloženi Inuma postiga je još dva pogotka, u 48. I 82. minutu, čime je definitivno riješio pobjednika. Sutjeska je mogla doći i do ubjedljivije pobjede posle šansi Karadžića i Kordića, ali je ipak mreža mirovala poslije njihovih prilika.

Sa ova tri boda Sutjeska je došla do 7 bodova koji joj donose 7. mjesto na tabeli kao i pozitivnu gol razliku (7:5). Ovo je svakako veoma važna pobjeda za Nikšićane pred dvonedjeljnu pauzu u prvenstvu Crne Gore, zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo. Nikšićani će imati priliku da iskoriste pauzu, i odmore tim pred nastavak sezone kada ih očekuju dva veoma teška duela, a ujedno i derbija.  13. septembra Sutjeska gostuje aktuelnom šampionu, ekipi Rudara u Pljevljima u 6. kolu, dok 19. septembra u 7. kolu  dočekuje ekipu Budućnosti na svom terenu. Sutjeska je nastupala u sastavu:  Poleksić, Kosović, Šofranac, Ćurković, Stefanović, Martinović, Lončar, Karadžić, Inuma, Zarubica, Kordić.