Sutjeska sa igračem manje preživjela penal u Danilovgradu

fk_sutjeska_2
Fk Sutjeska
  • 17.04.2021. u 16:52

Fudbaleri Sutjeske igrali su neriješeno u gostima protiv Iskre 0:0, u utakmici 30. kola domaćeg šampionata.

Jamamoto je u petom minutu izašao „jedan na jedan“ sa Giljenom, a golman nikšićkog sastava je izašao iz ovog duela kao pobjednik. Sve je odlično uradio Japanac u redovima Iskre, driblao kapitena Sutjeske, ali Giljen je sjajno reagovao i paradom zaustavio šut. Igrao se sedmi minut kada je Augusto pokušao sa distance, ipak, lopta je nakon njegovog udarca završila preko gola. U 19. minutu je Osmajić imao dobru priliku pred golom domaće ekipe, ali je krilni igrač Sutjeske otišao previše u strani, pa mu je golman Kordić lako skratio ugao i otklonio opasnost. Nikšićani su ostali oslabljeni u 39. minutu, kada je vezista Balša Dubljević zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Iskra je početkom drugog poluvremena koristila brojčanu prednost da stvori terensku inicijativu. Već u 50. minutu Malešević se našao sam na desnom boku, nisko centrirao u srce kaznenog prostora, da Milić zakačio loptu, ali njegov pokušaj završio je preko gola. Deset minuta kasnije opeet je viđeno uzbuđenje pred golom Sutjeske. Rogošić je centrirao, Malešević glavom uputio loptu ka Đurišiću, ipak, na pravom mjestu je bio Šofranac, koji je u poslednjem momentu uklizao i otklonio opasnost ispred gola „plavih“. Sutjeska je preživjela i šansu domaćina u 68. minutu, kada je Račić šutirao pored gola iz izgledne situacije. Iskra je imala i penal u 88. minutu, a može se reći i da je sudija prestrogo dosudio jedanaesterac domaćinu. Uslijedili su protesti igrača Sutjeske, ali je sudija Dabanović podijelio nekoliko žutih kartona gostima. Đurišić je preuzeo odgovornost, šutirao u gornji lijevi ugao, ali je Giljen bravurozno reagovao i odbranio penal.

Do kraja nije bilo šansi ni na jednoj strani, pa je ostalo 0:0.