Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Ilinoj zaustavljen u polufinalu, Mirković upisao šest poena

KSCG
  • Autor onogost.me
  • 05.04.2026. u 08:44
Košarkaši Ukona izborili su plasman u finale NCAA turnira nakon pobjede nad Ilinojem, za koji nastupa crnogorski košarkaš David Mirković - bilo je 71:62 u polufinalu odigranom u Indijanapolisu.

Aktuelni šampioni su rano preuzeli kontrolu nad utakmicom i većim dijelom susreta držali prednost, dok je Ilinoj – kojem je ovo bio prvi nastup na Fajnal-foru još od 2005. godine vodio svega tri minuta tokom meča.

Ukon je već u prvoj polovini susreta nametnuo ritam, posebno dominirajući u skoku, pa Ilinoj gotovo 12 minuta nije uspio da uhvati nijednu loptu pod košem. Na poluvremenu su Haskisi imali osam poena prednosti.

U napadu su se u prvom dijelu istakli Taris Rid i Brejlon Mulins, koji su zajedno postigli 23 od ukupno 37 poena svoje ekipe u prvih 20 minuta.

Ilinoj je u finišu pokušao da se vrati u meč i smanjio zaostatak na četiri poena manje od dva minuta prije kraja, ali nije uspio da preokrene rezultat.

Crnogorski reprezentativac David Mirković proveo je na parketu 28 minuta i upisao šest poena uz pet skokova. Najefikasniji u ekipi Ilinoja bio je Kiton Vagler sa 20 poena. Bivši igrač SC Derbija Tomislav Ivišić dodao je 16 poena, dok njegov brat Zvonimir nije uspio da se upiše u strijelce. Andrej Stojaković postigao je devet poena.

U drugom polufinalu Mičigen je ubjedljivo savladao Arizonu 91:73.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    1

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Fudbalski klub Sutjeska i Milorad Peković sporazumno su okončali saradnju, čime je klub iz Nikšićka ostao bez trenera koji je na stadion kraj Bistrice stigao početkom marta, nakon što je Dejan Jelenić razriješen dužnosti.
    Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore vratila se u Crnu Goru sa istorijskim peharom. Mlade „lavice“ dočekane su na Aerodromu Podgorica uz ovacije i vatromet, nakon što su na Svjetskom prvenstvu osvojile srebrnu medalju i ostvarile najbolji plasman jedne crnogorske ženske rukometne selekcije na svjetskim šampionatima.
    -->