Autor: Branko Čupić
21:35
13.3.2019.

ABA 2 liga: Ubjedljiv poraz Sutjesku ostavio bez plej-ofa

Košarkaši Sutjeske nijesu uspjeli da izbore plasman u plej-of fazu ABA 2 lige. Oni su večeras u posljednjem kolu regularnog dijela regionalnog takmičenja poraženi od Borca u gostima sa ubjedljivih 92:68.

Nakon nekoliko uvodnih minuta, u kojima je viđena rezultatska klackalica, sastav Borca je u drugom dijelu prve četvrtine uspio da se odlijepi i do isteka prvih deset minuta stekne prednost od 12 poena (31:19).

U drugoj dionici Čačani su nastavili u istom ritmu i uspjeli su napraviti još veću prednost pa se već tada moglo naslutiti u kom pravcu će ići meč, a na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 51:34 u korist domaće ekipe.

Nastavak nije donio ništa novo na parketu dvorane "Borac", pa je minus Nikšićana samo rastao, a u posljednju dionicu se ušlo sa nedostižnih 30 poena razlike (77:47). U posljednjoj četvrtini očekivano je došlo do opuštanja u redovima domaće ekipe, pa je ovaj dio igre Sutjeska iskoristila da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Radovan i Ilija Đoković sa po 17 postignutih poena, dok je u timu Sutjeske najbolji bio Draško Knežević koji je na svoj konto upisao 25 poena.

• 20:39
    19.5.2019.

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u Baru od ekipe Mornara rezultatom 83:75 u odlučujućoj polufinalnoj utakmici plej-of faze Erste Super lige, pa je ovo ujedno bio i posljednji meč za nikšićki tim u ovoj sezoni.

• 08:13
    19.5.2019.

Košarkaši Sutjeske i Mornara večeras u Baru igraju treću utakmicu polufinala plej-of faze Super lige, koja će ujedno riješiti ko će igrati protiv Budućnosti za titulu prvaka države.

• 21:04
    17.5.2019.

Košarkaši Sutjeske savladali su Mornar rezultatom 75:73 u drugoj polufinalnoj utakmici plej-of faze Super lige  i tako izborili majstoricu koja će odlučiti putnika u finale.

• 08:17
    17.5.2019.

Košarkaši Sutjeske i Mornara odigraće večeras u Nikšiću drugu utakmicu polufinalne serije plej-of faze Super lige.