Darko Vujačić vodi Sutjesku i naredne sezone

Darko Vujačić će i naredne sezone biti trener Košarkaškog kluba Sutjeska.

Vujačić je u drugom dijelu prethodne sezone na klupi Sutjeske naslijedio Velimira Gašića i sa klubom ostvario primarni cilj – plasman u NLB ABA2 ligu.

Ekipa je, predvođena Vujačićem, regularni dio prethodne sezone u Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi završila na prvom mjestu, ali je u baražu za polufinale eliminisana od Podgorice. U ABA2 ligi Sutjeska je stigla do četvrtfinala – na finalnom turniru u Skoplju bolji je bio domaćin – MZT.

Darko Vujačić je bivši igrač Sutjeske, U karijeri je igrao za Vojvodinu, Ibon, Lovćen, Mornar, Igokeu, Muharak iz Bahreina, Peć, Leotar, mađarski Marso, rumunski Pitešti i Ulcinj.

Član je generacije Sutjeske koja je 2013. godine osvojila Kup Crne Gore.

Vujačić se po završetku igračke posvetio trenerskoj karijeri. Vodio je Ulcinj i Vlazniju sa kojom je osvojio titulu u Albaniji 2015. godine. Bio je selektor  U20 reprezentacije Albanije na Evropskom prvenstvu, B reprezentacije Crne Gore i juniorske reprezentacije Crne Gore.

Vaša email adresa neće biti objavljivana.