Dubijeva Valensija u majstorici savladala Unikahu i zakazala duele sa Real Madridom

bojan_dubljevic
FIBA
  • 05.06.2019. u 06:23

Košarkaši Valensije savladali su ekipu Unikahe iz Malage u majstorici četvrtfinalne serije plej-ofa ACB lige rezultatom 79:76, zakazavši polufinale protiv Real Madrida.

”Narandžasti” su ključni kapital stekli u prvoj dionici (25:10), ali su se gosti u nastavku susreta konsolidovali i uveli meč u neizvjesnu završnicu. Ipak, u finišu su se bolje snašli Bojan Dubljević i saigrači, koji su ovog puta spriječili brejk i plasirali se u polufinale, gdje ih čeka madridski Real.

Najbolji u timu pobjednika sa 17 poena bio je Tobi, 12 ih je dodao Abalde, a 11 San Emeterio. Dubljević je za nešto manje od 19 minuta na parketu ka košu ekipe iz Malage uputio samo dva šuta: pogodio je dvojku, promašio trojku, a bio je polovičan i sa linije penala (1/2), za ukupno 3 poena i 6 skokova.

U poraženom taboru 14 poena je postigao Šermadini, a 12 Roberts.

Izvor: fosmedia.me