Prvi poraz Sutjeske u domaćem prvenstvu

ova
printscreen
  • 08.03.2020. u 19:08

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras od Lovćena na svom parketu rezultatom 77:98 u utakmici 20. kola ERSTE lige.

Ovo je prvi poraz u sezoni u domaćem takmičenju ekipe koju vodi Zoran Glomazić, a došao je nakon 19 uzastopnih trijumfa i poslije velike pobjede u regionalnom takmičenju protiv Širokog u gostima, pa je vjerovatno i umor učinio svoje.

Već tokom prvih deset minuta gosti sa Cetinja uspjeli su da naprave dvocifrenu prednost (17:28), da bi tokom druge četvrtine uspjeli da sačuvaju vođstvo, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 40:49.

I pored dvocifrene prednosti gostiju u pojedinim momentima, košarkaši Sutjeske se nisu predavali, pa su uoči posljednjeg kvartala uspjeli da smanje zaostatak na sedam poena (65:72).

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su sredinom posljednje dionice, kada su igrači Lovćena napravili seriju 14:0.

Sa 26 upisanih poena najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Emir Hadžibegović, Đukanović je zabilježio 19, a Popović 17. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Boris Lalović sa 23 poena, a pratili su ga Ismet Sejfić sa 18 i Nikola Đoković sa 10 poena.