Super liga: Sutjeska u Bijelom Polju potvrdila ulogu favorita

ova_10_0_0
Sutjeska/Foto MM
  • 11.05.2019. u 19:15

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras ekipu Jedinstva u gostima rezultatom 84:99 u utakmici 9 . kola Super lige.

Domaći tim bolje je počeo utakmicu i nakon prve četvrtine imao prednost od pet poena razlike (23:18), da bi tokom druge dionice Nikšićani zaigrali mnogo agresivnije, kada su napravili potpuni preokret, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 38:54.

U nastavku je Sutjeska samo potvrdila dominaciju što je rezultiralo povećanju prednosti, čime je tim Zorana Glomazića opravdao ulogu favorita u ovom meču.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Pavlićević sa 21 poenom, Vujović je postigao 19, a Knežević 16 poena. U ekipi Jedinstva najefikasniji je bio Tomašević sa 22 poena, a pratio ga  je Vučinić sa 19.

Sutjeska u posljednjem kolu ligaškog dijela Super lige, koje je na programu u ponedjeljak, igra na svom parketu protiv Budućnosti.