Sutjeska bolja od Lovćena, nastavljen impresivan niz

463078c2-94b4-4427-8248-e38e77b155ba_0_0
KK Sutjeska Media
  • 15.12.2019. u 20:07

U derbiju 10. kola ERSTE lige košarkaši Sutjeske su večeras na svom parketu savladali Lovćen rezultatom 90:84.

Ekipa Zorana Glomazića po drugi put u ovoj sezoni uspjela je da nadigra Cetinjane i nastavi impresivan niz nepobjedivosti na domaćoj sceni.

Nakon prvih deset minuta izjednačene igre prednost su imali gosti od tri poena (20:23), da bi potom u nastavku došlo do potpunog preokreta, a košarkaši Sutjeske do odlaska na veliki odmor uspijevaju da naprave dvocifrenu prednost (52:42).

Tokom treće i četvrte dionice Lovćen je uspijevao u dva navrata da se približi rivalu, ali je serija domaćih 7:0 u posljednjem dijelu igre, definitivno prelomila meč, pa su košarkaši Sutjeske potpuno zasluženo došli do desete pobjede u sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikola Pavlićević sa 25 poena, a pratili su ga Ismet Sejfić sa 18 i Igor Čvorović sa 16 poena.