Sutjeska se u regionalnoj ligi vratila na pobjednički kolosjek

normal_dsc_7259
Sutjeska/Foto MM
  • 19.11.2019. u 19:47

Košarkaši Sutjeske upisali su novu pobjedu u regionalnom takmičenju. Izabranici Zorana Glomazića savladali su večeras na svom parketu ekipu Splita rezultatom 78:59 u utakmici 8. kola ABA 2 lige.

Nikšićani su pružili još jednu dobru partiju na svom parketu i potpuno zasluženo došli do novih bodova.

Već nakon prvih deset minuta Sutjeska je stekla prednost od pet poena (26:21) koju je održavala do odlaska na veliki odmor (37:31).

U nastavku su domaći košarkaši dodali gas pa je u trećoj četvrtini praktično riješen pobjednik, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 59:46.

Posljednja dionica je samo potvrdila ono što je u prethodnom dijelu meča viđeno na parketu Sportskog centra, pa je ekipa iz Nikšića potvrdila novi ubjedljiv trijumf u ovoj sezoni.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikola Pavlićević sa 22 poena, pratili su ga Draško Knežević sa 16 i Nikola Đoković sa 11 ubačenih poena, a kod Splićana su se istakli Pavle Marčinković i Toni Perković sa po deset postignutih poena.

Tim Zorana Glomazića naredni meč u ABA 2 ligi igra narednog utorka u gostima protiv Helios Sunsa.